* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Taras Chubai - Placz Eremii  (Przeczytany 871 razy)

the tryzub

  • Gość
Taras Chubai - Placz Eremii
« dnia: Listopad 03, 2014, 07:11:09 »
Płacz Jeremiji (ukr. Плач Єремії; dosł. Lamentacje Jeremiasza to ukraińska grupa rockowa. Została utworzona we Lwowie, w lutym 1990 roku, ale dwaj muzycy - Taras Czubaj oraz Wsiewołod Diaczisyn - grali razem już od 1984 r. w zespole Cykłon (Циклон).

Piosenki Płacz Jeremiji są z reguły poważną, filozoficzną poezją przy akompaniamencie muzyki rockowej. Muzyka jest przepełniona emocjami, częstokroć ciężka, by dzięki nagłemu zwrotowi przejść w balladę i wybuchnąć ponownie. Wszystko to ma specyficzną lwowską "kolorystykę".

Ballada "Вона" (Ona) była największym hitem ukraińskiej muzyki lat 90. XX wieku, zwyciężyła też w 2008 w plebiscycie internetowego serwisu @music na najlepiej pamiętaną piosenkę poprzednich 25 lat.


zrodlo: Wikipedia


« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2016, 21:11:08 wysłana przez admin »

Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 220
Odp: Taras Chubai - Placz Eremii
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2014, 12:42:58 »
Muzyka bardzo ciekawa i przyjemnie się tego słucha. Zauważyłem, że taki styl poetycko-lamentacyjny, jest charakterystyczny i chyba ulubiony na Ukrainie. W Polsce poetycki rock i podobna stylistyka nie jest częstym zjawiskiem, a tu dochodzą jeszcze, prawie nieobecne u nas elementy muzyczne. Dźwięki bandury i kilku innych instrumentów tworzących ciekawy ukraiński klimat muzyczny to rzadkość w polskiej muzyce.

Obsługa naszego Portalu i Forum jest zasadniczo intuicyjna, ale jest kilka elementów, które warto poznać, aby lepiej panować nad treścią. Oto kilka najważniejszych:

Jak poruszać się na Forum

Podstawy obsługi edytora Forum

Podstawy - jak pisać, wstawiać fimy z yt i obrazki

Przenoszenie playlisty z Youtube (dla udostępnionych na stronach)

Trudniejsze - jak zrobić u nas własną playlistę z dowolnych filmów z Youtube?