* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja  (Przeczytany 3094 razy)

Offline Teofil

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 561
Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja
« dnia: Listopad 18, 2014, 01:39:44 »

Tajemniczy ciąg Fibonacciego. Złota liczba. Boska proporcja

Ciekawy amatorski film o ciągu Fibonacciego, który nazywany jest przez niektórych złotą lub Boską liczbą. Jest to niezwykła proporcja, która zadziwia matematyków, odkrywających ją niemalże wszędzie. Słynna spirala wyrysowana na bazie kwadratów jest obecna w przyrodzie i wielu innych miejscach.
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2014, 16:15:32 wysłana przez Marcin »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.