* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ps 91 (90), 1-2. 10-11. 12-13. 14-15  (Przeczytany 513 razy)

Offline Robert Nowak

• Moderator
Ps 91 (90), 1-2. 10-11. 12-13. 14-15
« dnia: Luty 14, 2016, 02:04:56 »
Kto się w opiekę oddał Najwyższemu *
i w cieniu Wszechmocnego mieszka,
mówi do Pana: «Ty jesteś moją ucieczką i twierdzą, *
Boże mój, któremu ufam».

Nie przystąpi do ciebie niedola, *
a cios nie dosięgnie twojego namiotu.
Bo rozkazał swoim aniołom, *
aby cię strzegli na wszystkich twych drogach.

Będą cię nosili na rękach, *
abyś stopy nie uraził o kamień.
Będziesz stąpał po wężach i żmijach, *
a lwa i smoka podepczesz.

«Ja go wybawię, bo przylgnął do Mnie, *
osłonię go, bo poznał moje imię.
Będzie Mnie wzywał, a Ja go wysłucham †
i będę z nim w utrapieniu, *
wyzwolę go i sławą obdarzę».Ps 91 (90), 1-2. 10-11. 12-13. 14-15

Bog obdarza slawa. Tak sobie mysle, ktoz by znal  sw. Faustyne, sw. Terese, sw.Jana od Krzyza, gdyby nie to co Bog chcial z Nimi uczynic.To jest wola Boga, ze chcial tych ludzi uczynic slawnymi. Na czym polegala slawa tych osob. Oni poprostu robili to co Bog chcial aby czynili. I to co czynili nie szukali w tym, czegos  co by im  dawalo znaczenie.  Te osoby , ktore wspominam poprostu sa dowodem, tego, ze w tym psalmie mówi Bog i to co mowi tak rzeczywiscie jest. W naszej wierze nie tylko  chodzi aby wierzyc w Boga ale rowniez  aby sie zakochac w Bogu i poprostu kiedy sie slucha Boga, sie slucha Boga mowiacego o swej milosci i jak szczodra jest ta milosc, ktora obdarza niezwyklymi darami. Czasem Bog ma taki zwyczaj obdarzac osobe umilowana niezwyklymi upomnikamii i nie brakuje z Jego strony znakow szczodrosci i wyczucia drobiazgow ktorymi uszczesliwia zakochana w Nim osobe.Tak mowi ten Psalm i tak jest.

* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

• post Czytania na wtorek, 25 lipca 2017 - 25 Lipiec
  • Święto św. Jakuba Apostoła

(2 Kor 4,7-15)Przechowujemy skarb w naczyniach glinianych, aby z Boga była owa przeogromna moc, a nie z nas. Zewsząd znosimy cierpienia, lecz nie poddajemy się zwątpieniu; żyjemy w niedostatku, lecz nie rozpaczamy; znosimy prześladowania, lecz nie czujemy się osamotnieni, obalają nas na ziemię, lecz nie giniemy. Nosimy nieustannie w ciele naszym konanie Jezusa, aby życie Jezusa objawiło się w naszym ciele. Ciągle bowiem jesteśmy wydawani na śmierć z powodu Jezusa, aby życie Jezusa objawiło się w naszym śmiertelnym ciele. Tak więc działa w nas śmierć, podczas gdy w was - życie. Cieszę się przeto owym duchem wiary, według którego napisano: Uwierzyłem, dlatego przemówiłem; my także wierzymy i dlatego mówimy, przekonani, że Ten, który wskrzesił Jezusa, z Jezusem przywróci życie także nam i stawi nas przed sobą razem z wami. Wszystko to bowiem dla was, ażeby w pełni obfitująca łaska zwiększyła chwałę Bożą przez dziękczynienie wielu.

(Ps 126,1-6)REFREN: Kto we łzach sieje, żąć będzie w radości

Gdy Pan odmienił los Syjonu,wydawało się nam, że śnimy.Usta nasze były pełne śmiechu,a język śpiewał z radości.

Mówiono wtedy między narodami:„Wielkie rzeczy nam Pan uczynił”.Pan uczynił nam wielkie rzeczyi ogarnęła nas radość.

Odmień znowu nasz los, Panie,jak odmieniasz strumienie na Południu.Ci, którzy we łzach sieją,żąć będą w radości.

Idą i płacząniosąc ziarno na zasiew,lecz powrócą z radościąniosąc swoje snopy.

(J 15,16)Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem, abyście szli i owoc przynosili.

(Mt 20,20-28)Matka synów Zebedeusza podeszła do Jezusa ze swoimi synami i oddając Mu pokłon, o coś Go prosiła. On ją zapytał: Czego pragniesz? Rzekła Mu: Powiedz, żeby ci dwaj moi synowie zasiedli w Twoim królestwie jeden po prawej, a drugi po lewej Twej stronie. Odpowiadając Jezus rzekł: Nie wiecie, o co prosicie. Czy możecie pić kielich, który Ja mam pić? Odpowiedzieli Mu: Możemy. On rzekł do nich: Kielich mój pić będziecie. Nie do Mnie jednak należy dać miejsce po mojej stronie prawej i lewej, ale [dostanie się ono] tym, dla których mój Ojciec je przygotował. Gdy dziesięciu [pozostałych] to usłyszało, oburzyli się na tych dwóch braci. A Jezus przywołał ich do siebie i rzekł: Wiecie, że władcy narodów uciskają je, a wielcy dają im odczuć swą władzę. Nie tak będzie u was. Lecz kto by między wami chciał stać się wielkim, niech będzie waszym sługą. A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem waszym, na wzór Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz aby służyć i dać swoje życie na okup za wielu.

Robert Nowak
Lipiec 23, 2017, 14:20:28 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 8 | Komentarze: 0

Rdz 21: 22-33

"Bóg pomaga ci we wszystkim, co czynisz"

Te slowa wypowiada Ambimelek , widzac to co Bog czyni wobec Abrahama i nie jest w tym jedyny . Dzialanie Boga wobec Abrahama widzial takze  Melchizedek.
O Abrahamie mowia, krolowie, ten ostatni zawiera przymierze z Abrahamem jednak Abraham nie jest postacia, ktora chce poruszac sie w wyzszych sferach.Abraham prowadzi zycie pasterskie, mysli o swej trzodzie o pastwiskach , o studni .
Abraham prowadzi zycie pasterskie i wielbi Boga".Abraham zaś zasadził w Beer-Szebie drzewo tamaryszkowe. Tam też wzywał imienia Pana, Boga Wiekuistego. 34 I tak przebywał Abraham przez długi czas w kraju Filistynów."
Czasem bywa tak , ze zaszczyty, honory, bogactwo czynia, ze ten ktory tym sie cieszy, oddala sie od Boga.Nie umie cieszyc sie Bogiem w dobrobycie.
 "Kiedy trwoga to do Boga" , Bog jest potrzebny w sytuacjach trudnych, a w zyciu spokojnym i dostatnim  szuka  sie czegos innego jak relacji z Bogiem.<...
Robert Nowak
Lipiec 16, 2017, 14:54:38 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 17 | Komentarze: 0

" Abraham miał sto lat, gdy mu się urodził syn jego Izaak."

Bog to co obiecuje spelnia.
 Pismo Swiete, to sa Ksiegi opisu dzialania Boga w historii tego wszystkiego co jest.
Mozemy z Pisma swietego wyczytac, ze na pocztku byl Bog i tylko Bog i niczego innego poza Bogiem nie bylo.Wszystko co jest stalo sie za sprawa Boga.Swiat niewidzialny,swiat bytow anielskich , jest swiatem stworzonym przez Boga, w tym swiecie, obecnosc Boga nie jest ukryta, ten swiat niematerialny nie zna procesow, narodzenia i smierci.Jest to swiat bytow , ktore od momentu stworzenia son takie jakie son nie zmieniaja sie z uplywam lat, poniewaz , czas to cos co jest wlasciwe materii a nie swiata niematerialnego. Aniolowie , ktorzy zostali stworzeni dla tego swiata niewidzialnego, zostali stworzeni jako byty niesmiertelne,
 Swiat materii, z ktorego organizuje sie kosmos, nasza , planeta ziemia, istoty zywe i miedzy innymi  rodzaj ludzki, jest swiatem , gdzie Bog ukazuje cale swoje piekno, ...
Robert Nowak
Lipiec 02, 2017, 14:45:32 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 33 | Komentarze: 0

Rdz 20:1-17

Tutaj mamy pewien epizod z zycia Abrahama. W swym zyciu koczownika Abraham osiedlił się pomiędzy Kadesz a Szur.
Kiedy przebyawal  w Gearze, o swojej zonie mowi, ze jest siostra. Oczywiscie w dzisiejszych czasach , malzenstwo Abrahama nie moglo by dojsc do skutku, poniewaz, Abraham i Sara chociaz pochodza od roznych matek jednak maja jednego  ojca. ..." jako córka ojca mego, lecz innej matki; mimo to została moją żoną. "
Bratanek Abrahama jest ojcem i dziadkiem dzieci swych corek, Abraham zyjacy znaszego punktu widzenia w zwiazku bliskim kaziroctwa. Do tego mozemy dodac oszustwo Abrahama, ktory ponownie klamie o swojej relacji z Sara. Pierwszy raz to uczynil w Egipcie i teraz sie powtarza to samo klamstwo. Abraham wyznaje ...«Bo myślałem: Na pewno nie ma tu [u ludzi] bojaźni Bożej i zabiją mnie z powodu mej żony.
Bohaterowie Pisma swietego , ukazuja prawde, dzialania grzechu pierworodnego. Grzech Adama, to nie tylko jego osobisty grzech, to jest g...
Robert Nowak
Czerwiec 25, 2017, 14:43:43 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 38 | Komentarze: 0

Rdz 19: 30-39
" Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście...I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. "

Pismo Swiete ukazuje Abrahama , ktory z Bogiem ma gleboka wiez osobowa i jego bratanka Lota.
Lot zawsze kierowal sie racjami , ktore zawsze na wzgledzie  mialy wlasna korzysc. Corki Lota w tym wzgledzie calkiem byly podobne do ojca. Wlasna korzysc uczynila  z Lota mieszkanca Sodomy i myslac o wlasnym dobru corki Lota sprowokowaly go do grzechu kazirodztwa.
Lot doswiadczyl opieki Boga, jednak nie widac w jego zachowaniu czegos co mozna nazwac zawierzeniem Bogu, wiara w Boga.
Dla Lota Bog Abrahama to jest jego prywatny Bog. To taki Bog z" lampy Aladyna", ktory spelnia zyczenia Abrahama.To co stalo sie z Lotem ukazuje jak  "wirus"  Sodomy ocalal. Corki lota uwazaly za normalne miec dziecko z wlasnym ojcem.W Sodomie to musiala byc praktyka normalna i dlatego sodomsk...
Robert Nowak
Czerwiec 18, 2017, 15:23:41 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 37 | Komentarze: 0

Rodz 19:1-29
 Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi 2 rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg;
 13 Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć».

Tutaj Pismo Swiete mowi o istotach inteligetnych ,ktorych nazywa aniolami.
Aniolowie sa stworzeniami Boga, ktore na ziemi moga przybierac ludzka postac, to znaczy moga wygladac jak ludzie, jednak nie sa ludzmi. Niekoniecznie aniol musi przybrac postac ludzka,w opisie raju jest aniol, ktory przybral postac weza.Miedzy tym aniolem a tymi dwoma aniolami znajdujemy powazna roznice. Aniol  z opisu raju podwaza autorytet Boga, ci dwaj aniolowie dzialaja z autorytetu Boga.
Aniolowie,ktorych przyjmuje Lot sa widoczni i dla Lota y dla mieszkancow Sodomy. Lot chce ugoscic aniolow,mi...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.