* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Ps 34,2-7  (Przeczytany 439 razy)

Offline Robert Nowak

• Moderator
Ps 34,2-7
« dnia: Marzec 06, 2016, 03:39:13 »
Ps 34,2-7

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,Jego Chwała będzie zawsze na moich ustach.Dusza moja chlubi się Panem,niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Wysławiajcie ze mną Pana,wspólnie wywyższajmy Jego imię.Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał i wyzwolił od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,oblicza wasze nie zapłoną wstydem.Oto zawołał biedak i Pan go usłyszał,i uwolnił od wszelkiego ucisku

Szukalem  pomocy u Pana. Takie jest wyznanie psalmisty i zarazem swiadectwo, ze sie zostalo wysluchanym.  Bog wsluchuje sie w nasze prosby. Takie swiadectwo daje psalmista. Moze myslimy  czasem, coz , moze Boga obchodzic moje zycie.Bo czymze ono jest. Na ziemi zyje tyle miliardow istnien ludzkich i moje zycie jest jednym z tych wielu miliardow. Od mojego zycia nie zaleza jakies wielkie sprawy tego swiata, nie jest to zycie ktore ma jakies glebokie znaczenie, sa tacy, ktorzy  daja poznac co dla nich znaczymy i dlaczego Bog mialby intersowac sie moimi prosbami, smutkami , moja trwoga, jesli w tym jest to co nazywamy procentem statystycznym. Moje zycie przynalezy ktore do taiej kategorii wiekowej staje przed takimi i takimi problemami  i moze miec takie i takie kryzysy czlowieka w takim a takim wieku , ktory statystycznie ma taka i taka sylwetke.
Psalmista ni widzi siebie  jako jakis procent, nie widzi siebie w tym co mozemy nazwac srednia statystyczna, on zwraca sie do Boga i Bog go wysluchuje. Psalmista daje swiadectwa, dla Boga nie ma znaczenia jak mnie widzi swiat.Jesli zyje , jesli moge doswiadczac to co doswiadczam to taka jest wola Boga.Niealeznie ile jest istnien ludzkich i jescze nie wiadomo ile zaistnieje moja relacja z Bogiem nie jest  relacja drugoplanowa, nie jest tak  ze ktos jest bardziej wazny  dla Boga jak ja. Jesli Bog mnie wysluchuje , jesli sie wsluchuje w moje prosby to dlatego, ze dla niego moje zycie ma znaczenie. Poprostu  swiat ma swoja kompozycje i w tej kompozycji jest moja osoba, ktora moze byc swiadkiem dobroci i milosci Boga i taka jest wielkosc psalmisty i ta wielkosc moze miec kazdy. Kazdy  kto jest swiadkiem dobroc i milosci Boga jest welki niezaleznie kim sie jest w swiecie jak nas sie ocenia. Wielkosc w oczach Boga jest inna niz ta, ktora widzi swiat. Ja dziekuje Ci Panie za tych ludzi wielkich, ktorzy byli dla mnie swiadkami twej milosci i dobroci w ktorej tez osobiscie szukam moja wielkosc bo tylko taka wielkosc jest prawdziwa , nic na tym swiecie nie ma takiej wartosci aby moglo przeslonic wartosc zycia wiecznego w ktorym nasza wielkosc moze realizowac sie w pelni i w prawdzie.

* Czytania z Mateusza: http://mateusz.pl/czytania/2015/

• post Czytania na poniedziałek, 24 lipca 2017 - 24 Lipiec
  • Wspomnienie św. Kingi, dziewicy

(Wj 14,5-9a.10-18)Gdy doniesiono królowi egipskiemu o ucieczce ludu, zmieniło się usposobienie faraona i jego sług względem niego i rzekli: Cóżeśmy uczynili pozwalając Izraelowi opuścić naszą służbę? Rozkazał wówczas faraon zaprzęgać swoje rydwany i zabrał ludzi swoich ze sobą. Wziął sześćset rydwanów wyborowych oraz wszystkie inne rydwany egipskie, a na każdym z nich byli dzielni wojownicy. Pan uczynił upartym serce faraona, króla egipskiego, który urządził pościg za Izraelitami. Ci jednak wyszli z podniesioną ręką. Egipcjanie więc ścigali ich i dopędzili obozujących nad morzem - wszystkie konie i rydwany faraona, A gdy się zbliżył faraon, Izraelici podnieśli oczy, a ujrzawszy, że Egipcjanie ciągną za nimi, ogromnie się przerazili. Izraelici podnieśli głośne wołanie do Pana. Rzekli do Mojżesza: Czyż brakowało grobów w Egipcie, że nas tu przyprowadziłeś, abyśmy pomarli na pustyni? Cóż za usługę wyświadczyłeś nam przez to, że wyprowadziłeś nas z Egiptu? Czyż nie mówiliśmy ci wyraźnie w Egipcie: Zostaw nas w spokoju, chcemy służyć Egipcjanom. Lepiej bowiem nam było służyć im, niż umierać na tej pustyni. Mojżesz odpowiedział ludowi: Nie bójcie się! Pozostańcie na swoim miejscu, a zobaczycie zbawienie od Pana, jakie zgotuje nam dzisiaj. Egipcjan, których widzicie teraz, nie będziecie już nigdy oglądać. Pan będzie walczył za was, a wy będziecie spokojni. Pan rzekł do Mojżesza: Czemu głośno wołasz do Mnie? Powiedz Izraelitom, niech ruszają w drogę. Ty zaś podnieś swą laskę i wyciągnij rękę nad morze i rozdziel je na dwoje, a wejdą Izraelici w środek na suchą ziemię. Ja natomiast uczynię upartymi serca Egipcjan, że pójdą za nimi. Wtedy okażę moją potęgę wobec faraona, całego wojska jego, rydwanów i wszystkich jego jeźdźców. A gdy okażę moją potęgę wobec faraona, jego rydwanów i jeźdźców, wtedy poznają Egipcjanie, że Ja jestem Panem.

(Wj 15,1-6)REFREN: Śpiewajmy Panu, który moc okazał

Będę śpiewał na cześć Pana,który wspaniale swą potęgę okazał,gdy konia i jeźdźcapogrążył w morskiej przepaści.

Pan jest moją mocą i źródłem męstwa,Jemu zawdzięczam moje ocalenie.On Bogiem moim, uwielbiać Go będę,On Bogiem ojca mego, będę Go wywyższał.

Pan, mocarz wojny,Pan jest imię Jego.Rzucił w morze rydwany faraona i jego wojsko,wybrani wodzowie jego zginęli w Morzu Czerwonym.

Przepaści ich ogarnęły,jak głaz runęli w głębinę.Uwielbiona jest potęga prawicy Twej, Panie,prawica Twa, o Panie, starła nieprzyjaciół.

(Ps 95,8ab)Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego.

(Mt 12,38-42)Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: Nauczycielu, chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie. Lecz On im odpowiedział: Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza. Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi. L...

Robert Nowak
Lipiec 23, 2017, 14:20:28 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 1 | Komentarze: 0

Rdz 21: 22-33

"Bóg pomaga ci we wszystkim, co czynisz"

Te slowa wypowiada Ambimelek , widzac to co Bog czyni wobec Abrahama i nie jest w tym jedyny . Dzialanie Boga wobec Abrahama widzial takze  Melchizedek.
O Abrahamie mowia, krolowie, ten ostatni zawiera przymierze z Abrahamem jednak Abraham nie jest postacia, ktora chce poruszac sie w wyzszych sferach.Abraham prowadzi zycie pasterskie, mysli o swej trzodzie o pastwiskach , o studni .
Abraham prowadzi zycie pasterskie i wielbi Boga".Abraham zaś zasadził w Beer-Szebie drzewo tamaryszkowe. Tam też wzywał imienia Pana, Boga Wiekuistego. 34 I tak przebywał Abraham przez długi czas w kraju Filistynów."
Czasem bywa tak , ze zaszczyty, honory, bogactwo czynia, ze ten ktory tym sie cieszy, oddala sie od Boga.Nie umie cieszyc sie Bogiem w dobrobycie.
 "Kiedy trwoga to do Boga" , Bog jest potrzebny w sytuacjach trudnych, a w zyciu spokojnym i dostatnim  szuka  sie czegos innego jak relacji z Bogiem.<...
Robert Nowak
Lipiec 16, 2017, 14:54:38 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 11 | Komentarze: 0

" Abraham miał sto lat, gdy mu się urodził syn jego Izaak."

Bog to co obiecuje spelnia.
 Pismo Swiete, to sa Ksiegi opisu dzialania Boga w historii tego wszystkiego co jest.
Mozemy z Pisma swietego wyczytac, ze na pocztku byl Bog i tylko Bog i niczego innego poza Bogiem nie bylo.Wszystko co jest stalo sie za sprawa Boga.Swiat niewidzialny,swiat bytow anielskich , jest swiatem stworzonym przez Boga, w tym swiecie, obecnosc Boga nie jest ukryta, ten swiat niematerialny nie zna procesow, narodzenia i smierci.Jest to swiat bytow , ktore od momentu stworzenia son takie jakie son nie zmieniaja sie z uplywam lat, poniewaz , czas to cos co jest wlasciwe materii a nie swiata niematerialnego. Aniolowie , ktorzy zostali stworzeni dla tego swiata niewidzialnego, zostali stworzeni jako byty niesmiertelne,
 Swiat materii, z ktorego organizuje sie kosmos, nasza , planeta ziemia, istoty zywe i miedzy innymi  rodzaj ludzki, jest swiatem , gdzie Bog ukazuje cale swoje piekno, ...
Robert Nowak
Lipiec 02, 2017, 14:45:32 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 31 | Komentarze: 0

Rdz 20:1-17

Tutaj mamy pewien epizod z zycia Abrahama. W swym zyciu koczownika Abraham osiedlił się pomiędzy Kadesz a Szur.
Kiedy przebyawal  w Gearze, o swojej zonie mowi, ze jest siostra. Oczywiscie w dzisiejszych czasach , malzenstwo Abrahama nie moglo by dojsc do skutku, poniewaz, Abraham i Sara chociaz pochodza od roznych matek jednak maja jednego  ojca. ..." jako córka ojca mego, lecz innej matki; mimo to została moją żoną. "
Bratanek Abrahama jest ojcem i dziadkiem dzieci swych corek, Abraham zyjacy znaszego punktu widzenia w zwiazku bliskim kaziroctwa. Do tego mozemy dodac oszustwo Abrahama, ktory ponownie klamie o swojej relacji z Sara. Pierwszy raz to uczynil w Egipcie i teraz sie powtarza to samo klamstwo. Abraham wyznaje ...«Bo myślałem: Na pewno nie ma tu [u ludzi] bojaźni Bożej i zabiją mnie z powodu mej żony.
Bohaterowie Pisma swietego , ukazuja prawde, dzialania grzechu pierworodnego. Grzech Adama, to nie tylko jego osobisty grzech, to jest g...
Robert Nowak
Czerwiec 25, 2017, 14:43:43 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 35 | Komentarze: 0

Rdz 19: 30-39
" Lot wyszedł z Soaru i zamieszkał wraz z dwiema swymi córkami w górach, gdyż bał się pozostawać w tym mieście...I tak obie córki Lota stały się brzemienne za sprawą swego ojca. "

Pismo Swiete ukazuje Abrahama , ktory z Bogiem ma gleboka wiez osobowa i jego bratanka Lota.
Lot zawsze kierowal sie racjami , ktore zawsze na wzgledzie  mialy wlasna korzysc. Corki Lota w tym wzgledzie calkiem byly podobne do ojca. Wlasna korzysc uczynila  z Lota mieszkanca Sodomy i myslac o wlasnym dobru corki Lota sprowokowaly go do grzechu kazirodztwa.
Lot doswiadczyl opieki Boga, jednak nie widac w jego zachowaniu czegos co mozna nazwac zawierzeniem Bogu, wiara w Boga.
Dla Lota Bog Abrahama to jest jego prywatny Bog. To taki Bog z" lampy Aladyna", ktory spelnia zyczenia Abrahama.To co stalo sie z Lotem ukazuje jak  "wirus"  Sodomy ocalal. Corki lota uwazaly za normalne miec dziecko z wlasnym ojcem.W Sodomie to musiala byc praktyka normalna i dlatego sodomsk...
Robert Nowak
Czerwiec 18, 2017, 15:23:41 wysłana przez Robert Nowak
Wyświetleń: 35 | Komentarze: 0

Rodz 19:1-29
 Owi dwaj aniołowie przybyli do Sodomy wieczorem, kiedy to Lot siedział w bramie Sodomy. Gdy Lot ich ujrzał, wyszedł naprzeciw nich i oddawszy im pokłon do ziemi 2 rzekł: «Raczcie, panowie moi, zajść do domu sługi waszego na nocleg;
 13 Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć».

Tutaj Pismo Swiete mowi o istotach inteligetnych ,ktorych nazywa aniolami.
Aniolowie sa stworzeniami Boga, ktore na ziemi moga przybierac ludzka postac, to znaczy moga wygladac jak ludzie, jednak nie sa ludzmi. Niekoniecznie aniol musi przybrac postac ludzka,w opisie raju jest aniol, ktory przybral postac weza.Miedzy tym aniolem a tymi dwoma aniolami znajdujemy powazna roznice. Aniol  z opisu raju podwaza autorytet Boga, ci dwaj aniolowie dzialaja z autorytetu Boga.
Aniolowie,ktorych przyjmuje Lot sa widoczni i dla Lota y dla mieszkancow Sodomy. Lot chce ugoscic aniolow,mi...
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 10
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.