* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Nowe rozszerzenia Profilu i aktualne prace  (Przeczytany 1256 razy)

Offline admin

  • Administrator
  • ****
  • *****
  • Wiadomości: 234
Nowe rozszerzenia Profilu i aktualne prace
« dnia: Marzec 17, 2013, 17:05:34 »
NOWE ROZSZERZENIA PROFILIUruchomiliśmy nowe rozszerzenia dla profili. Teraz można już wzbogacić swój profil dowolną treścią, grafikami i filmami z YouTube. Jest również możliwe wstawianie komentarzy pod profilami znajomych. Niestety w oprogramowaniu jest drobna usterka, pojawiająca się czasami na Operze i niektórych wersjach Firefoksa. Nie działa tam prawidłowo komentowanie pod własnym profilem. Na innych przeglądarkach wszystko jest OK. Jeśli pojawia się u Ciebie ten problem nie komentuj pod własnym profilem. Pracujemy nad rozwiązaniem tego drobnego mankamentu :)


NOWY CHATModuł chatu, udało się już przetłumaczyć i poprawić layout na bardziej ergonomiczny niż oryginalny. Obsługa intuicyjna. Funkcje:
1. Klikając na "Kto jest Online" wyświetli się nam po prawej stronie lista forumowiczów.

2. Zielona gwiazdka przy użytkowniku z listy oznacza, że dana osoba jest dostępna. Wystarczy kliknąć na link i pokaże się okienko dialogowe.
3. Po wpisaniu wiadomości w okienku dialogowym wciskamy "Dodaj komentarz".
4. Jeśli chcemy wyłączyć sygnał wiadomości, klikamy na głośniczek w prawym, dolnym rogu.
5. Okienko z wyborem języka jest ustawione domyślnie na polski, więc niczego nie zmieniamy.
6. Całkowite wyłączenie czatu jest możliwe po wejściu do profilu,  wygląd forum i na końcu zaznaczenie funkcji: Hide chat bar? Ale nie zalecamy całkowitego wyłączania.

Uwagi techniczne: Podczas rozmowy z kilkoma osobami okienka nakładają się na siebie i wyświetla się na wierzchu osoba, która ostatnia wysłała wiadomość. Można zrzucić okna na pasek i dobierać osobę z którą w danym momencie chcemy rozmawiać lub przesunąć okna, aby wszyscy rozmówcy byli widoczni. Niestety kilka przeglądarek ma tu trudności z rozpoznaniem właściwej warstwy i czasem przesuwanie bloków nie działa. Niekiedy pomaga odświeżenie strony. :)MODUŁ BLOGI

Moduł BLOGI już działa. Został pomyślnie przetłumaczony. Od strony użytkownika wszystko działa, dlatego można już pisać. :) :) :)
   


Aktualnie trwają prace nad:
1. Tłumaczeniem i dostosowaniem wyglądu kilku elementów,
2. Naprawą drobnych błędów i testy nowych funkcji,
3. Archiwizowaniem części zasobów i ustawień profilowych z "Ludzi",
4. Własnymi stronami pomocy
(ze względu na wady i braki w tłumaczeniach pomocy systemowej),  aby ułatwić naszym użytkownikom korzystanie z wszystkich funkcji w języku polskim.

Wszelkie dostrzeżone błędy techniczne należy zgłaszać do Admina. Postaramy się je usunąć w możliwie krótkim terminie.
Dla Polaków pracujących na zagranicznym sprzęcie, którzy nie maja dostępu do polskich liter polecamy skopiować ciąg polskich znaków do okienka edycji i pozamieniać wszystkie znaki na poprawne: Ą Ć Ę Ł Ń Ó Ś Ż Ź ą ć ę ł ń ó ś ż ź
Istnieje ponadto możliwość skorzystania z wirtualnej klawiatury do napisania wiadomości np.: http://polish.intertype.org/i następnie należy przekopiować napisaną treść do edytora wiadomości. Można również poprosić życzliwego moderatora o korektęWprowadziliśmy ikonki wiekowe do filmów:

  Bez ograniczeń wiekowych
http://www.rzeczysedno.pl/forum/images/film/age00.png
  Nie polecane dla małych dzieci
http://www.rzeczysedno.pl/forum/images/film/age07.png
  Powyżej 16-tu lat
http://www.rzeczysedno.pl/forum/images/film/age16.png
  Dla dorosłych
http://www.rzeczysedno.pl/forum/images/film/age18.png
Za zgodą dorosłych
http://www.rzeczysedno.pl/forum/images/film/age_parent.png

Zalecamy skopiować adresy obrazków do wykorzystania przy recenzjach filmów)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2013, 03:14:19 wysłana przez admin »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.