* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Autor Wątek: Muzyka z kosmosu  (Przeczytany 1628 razy)

Offline Uczen_Sokratesa

  • Użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 1228
Muzyka z kosmosu
« dnia: Marzec 24, 2013, 04:37:48 »
Kiedy wsłuchujemy się w dźwięki oceanu, można usłyszeć zadziwiające pieśni wielorybów. W kosmosie jest podobnie! Posiadacze radioodbiorników o świcie mogli słyszeć ciekawe dźwięki nienadawane przez żadną stację. To fale radiowe emitowane przez cząsteczki "wiatru słonecznego" oddziałujące z magnetosferą, ziemskim polem magnetycznym. Rzecz jest jak najbardziej prawdziwa. Można o zjawisku przeczytać na stronach NASA. www.nasa.gov/mission_pages/rbsp/news/emfisis-chorus.html
Zapraszam do posłuchania!
Sounds of Space: "Chorus" radio waves within Earth's magnetosphere
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 07:56:54 wysłana przez Maryla »

Offline marylaossowska

  • Maryla
  • ******
  • Wiadomości: 2241
Odp: Muzyka z kosmosu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2013, 08:00:29 »
Wow! Fascynujące. Tajemnicze odgłosy kosmosu. Jak przez mgłę pamiętam film SF, który oglądałam bardzo dawno temu. Główny bohater w obserwatorium astronomicznym gdzieś w środku pustyni Mojave, w Nevadzie chyba, czy Nowym Meksyku, zafascynowany przysłuchiwał się dźwiękom dobiegającym z kosmosu.
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2013, 09:32:12 wysłana przez Maryla »

 


Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.