* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Puella Clara
Grudzień 03, 2013, 20:03:01 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 2098 | Komentarze: 4


Peter i Hazelmary Bull - zbankrutowani hotelarze
____Wyrokiem Sądu Najwyższego zasądzającym grzywnę zakończył się w Wielkiej Brytanii proces Petera i Hazelmary Bull, starszego wiekiem małżeństwa, prowadzącego do niedawna rodzinny pensjonat. Wszystko za sprawą wiary – hotelarze nie wynajmowali małżeńskich pokojów parom bez ślubu. Nikomu to nie przeszkadzało, dopóki do ich drzwi nie zapukała para… homoseksualistów.

Choć właściciele pensjonatu typu B&B ("wikt i opierunek") mówili, że zgodnie z przyjętymi zasadami, nie wynajmowali także pokojów żyjącym bez śluby parom heteroseksualnym, sędziowie orzekli, że doszło do rażącego przypadku dyskryminacji na tle orientacji seksualnej.
____

Cała sprawa zaczęła się w 2008 roku, gdy Martyn Hall i Steven Pr...
Wrzesień 07, 2013, 00:38:42 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 1841 | Komentarze: 0

W czasie spotkania grupy G20  w Petersburgu doszło jednak w piątek, 6 września, do  20 minutowej rozmowy między Obamą i Putinem.
Nie było jej w planie i sam fakt jest pozytywny, choć obaj przywódcy powtórzyli swoje kwestie  nie dochodząc do porozumienia.
Obama jest przekonany o odpowiedzialności reżimu Asada za użycie broni chemicznej wobec ludności cywilnej na masową skalę i  konieczności międzynarodowej reakcji na tę zbrodnie by powstrzymać następne podobne. Putin powtarza za Asadem o opozycji starającej się zmusić USA do interwencji i obalenia reżimu.Stawka jest bardzo poważna. Wystarczy przypomnieć groźby Iranu, że zaatakuje Izrael jeśli zostanie podjęta interwencja w Syrii.

 
Iran States " We Will DESTROY Israel If US Attacks Syria" - World War 3 Is Beginning![/u...
Czerwiec 20, 2013, 00:56:45 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2439 | Komentarze: 2

No może niezupełnie historia euro....jest to historia 5 euro :)
"Story of 5 euro"
Marzec 31, 2013, 03:13:07 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2698 | Komentarze: 3


Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności
____
Czy zastanawialiście się, dlaczego większość współczesnych produktów psuje się tuż po upłynięciu terminu gwarancji? Czyżbyśmy żyli w świecie zaprojektowanej awaryjności? Istnieje wiele dowodów na to, że produkty celowo są produkowane w taki sposób, by po krótkim czasie użytkowania nadawały się do wymiany na nowszy model. Zamieszczony film to nieznana ogółowi historia zaplanowanej nieprzydatności i postarzania produktów.

____________

Autorzy filmu wyodrębnili trzy główne elementy, które napędzają wzrost współczesnych gospodarek rynkowych: reklama, zaprojektowana awaryjność oraz ogólnie dostępne kredyty. Anglicy dla określenia problemu używają terminu "planned obsolescence", czyli  "plan...
Marzec 30, 2013, 01:40:00 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1768 | Komentarze: 0

Cypr nie zamierza opuścić strefy euro - zapewnia prezydent Nikos Anastasiades. Jego zdaniem, kryzysowa sytuacja w kraju jest opanowana.

Prezydent powiedział, że nie ma zamiaru eksperymentować z przyszłością Cypru. Dodał, że finansowy kryzys został opanowany po tym, jak Nikozja zawarła porozumienie z Brukselą i otrzyma międzynarodową pożyczkę, która ocali kraj od bankructwa.

Nikos Anastasiades przemawiał podczas spotkania z urzędnikami państwowymi w Nikozji. Wczoraj, po prawie dwóch tygodniach paraliżu, znów otwarto komercyjne banki. Wprowadzono jednak ograniczenia: dzienny limit wypłat z konta to 300 euro, za granicę jednorazowo można wywieźć tysiąc euro, a większe transakcje firm będą szczegółowo sprawdzane. Cypr jest pierwszym krajem eurostrefy, który wprowadził ograniczenia przepływu kapitału.

Źródło: http://finanse.wp.pl/
Strony: 1 [2]
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.