* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Listopad 20, 2013, 06:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2138 | Komentarze: 4

_CBA zatrzymało we wtorek 18 osób podejrzanych o korupcję. Ma to związek z prowadzonym przez stołeczną prokuraturę apelacyjną śledztwem dotyczącym zamówień na zakup sprzętu i usług teleinformatycznych przez Centrum Projektów Informatycznych b. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Policji.

"Wśród zatrzymanych są wiceprezes Głównego Urzędu Statycznego, pracownik Centrum Informatyki Statystycznej, naczelnik Wydziału Zamówień Publicznych w Biurze Dyrektora Generalnego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i 15 przedstawicieli firm informatycznych" - powiedział PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński. "Prowadzone przez wydział do spraw przestępczości zorganizowanej i korupcji śledztwo dotyczy przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby pełniące funkcje publiczne w Centrum Projektów Informatycznych b. MSWiA oraz Komendy Głównej Policji w związku z prowadzeniem postępowań o zamówienie publiczne, jak też "prania pieniędzy" pochodzących z łapówek" - poinformował PAP rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski. Dodał, że w toku śledztwa ujawniono dow...
Listopad 16, 2013, 11:08:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2500 | Komentarze: 8

Kult Tęczy, pomimo histerycznych apeli GW i zaklęć celebrytów, rozwija się dość niemrawo. Według doniesień PAP, na wczorajszym obrzędzie  nowej świeckiej religii tęczoizmu, czyli masowym całowaniu się pod konstrukcją przypominającą kratkę ściekową, pojawiło się kilkanaście osób. Poza nimi, uczestnikami byli głównie policjanci i dziennikarze telewizyjni. Natomiast, rzecz jasna, w relacjach GW, TVN i TVP (powtórzonych przez wp.pl i onet) osób tych było "kilkaset"...czemu jednak zupełnie przeczą opublikowane zdjęcia. Najwyraźniej Polacy nie garną się do tych "nowych, świeckich tradycji" rodem prosto z "Misia" Barei.

Warto przy okazji przypomnieć, że w czasach stalinowskich, za Bieruta, władze także próbowały zasłaniać Plac Zbawiciela ze stojącym tam kościołem. W tym właśnie celu powstał Plac Konstytucji i wieżowiec MDM. Za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz powstała tam kiczowata Tęcza.


Happening "Niewzruszeni! Całujemy się pod tęczą" 15 listopada 2013
foto: PAP/Jakub Kamiński

Nie omieszkała wypowiedzieć się twórczyni tęczy Julita Wójcik. Dowiedzieliśmy się od niej, że miasto powinno wykładać po kilkadziesiąt tysię...
Puella Clara
Listopad 12, 2013, 16:38:00 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4436 | Komentarze: 15


Płonąca budka wartownika przy Ambasadzie Federacji Rosyjskiej
____Marsz Niepodległości w Warszawie z pokojowej manifestacji przemienił się w bitwę części uczestników z policją. Ratusz nakazał rozwiązać zgromadzenie, kiedy na teren rosyjskiej ambasady zaczęły wlatywać race i podpalono budkę wartownika.

Marsz Niepodległości, zorganizowany przez Ruch Narodowy i Młodzież Wszechpolską, decyzją Hanny Gronkiewicz-Waltz został rozwiązany, gdy na terenie Ambasady Federacji Rosyjskiej pojawił się ogień. Wcześniej nieznani sprawcy rzucili w kierunku budynku kilka rac. Podpalona została budka wartownicza. Część manifestujących próbowała się wedrzeć na teren placówki dyplomatycznej.
Rosja żąda oficjalnych przeprosin, zadośćuczynienia oraz podjęcia kroków mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa ambasadzie FR w Warszawie. Ambasador Rosji domaga się wyjaśnień „dlaczego marsz przebiegał tak, że ambasada była otoczona z trzech stron”.
____

Zamieszki rozpoczęły się od walk na ul. Skorupki (odchodzącej prostopadle od ul. Marszałkowskiej, którą szedł m...
Puella Clara
Listopad 09, 2013, 15:14:21 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1600 | Komentarze: 3

____Wczoraj, 08.11 2013, w Sejmie odbyło się głosowanie ws. referendum dotyczącego zniesienia obowiązku szkolnego sześciolatków. Przepadł wniosek podpisany przez milion obywateli!  Posłowie odrzucili go większością 232 głosów.

Wniosek poparło 222 posłów, 232 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Większość bezwzględna wynosiła 228. Za wnioskiem była cała opozycja: PiS, Twój Ruch, SLD, SP. Przeciw głosowali posłowie PO oraz PSL. Dwóch posłów Stronnictwa: Eugeniusz Kłopotek i Andrzej Dąbrowski złamało dyscyplinę klubową i poparło wniosek.
____

Reforma systemu edukacji zakłada, że w 2014 roku do pierwszej klasy szkoły podstawowej pójdą sześciolatki urodzone w pierwszej połowie 2008 roku. W 2015 roku obowiązkiem szkolnym mają zostać objęte wszystkie sześciolatki.
Inicjatorzy referendum – Stowarzyszenie Rzecznik Praw Rodziców – zebrali prawie milion podpisów pod wnioskiem o jego przeprowadzenie. Referendum miało zawierać pięć pytań:
1. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków?
2. Czy jesteś za znie...
Listopad 04, 2013, 06:38:23 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1741 | Komentarze: 2

_Za zgodą stołecznego konserwatora zabytków prywatny inwestor chce zburzyć kamienicę na warszawskim Starym Mieście. Postawienie w jej miejsce szklanego biurowca, niepasującego do reszty staromiejskiej zabudowy, nieodwracalnie zniszczy wygląd Placu Zamkowego i zasłoni widok na Pałac Biskupów Krakowskich i Pałac Branickich.
_
foto: materiały prasowe

Kamienica, która ma być zniszczona, nie jest co prawda sama w sobie zabytkiem, lecz doskonale komponuje się z sąsiadującą staromiejską zabudową. Stare Miasto zaś - jako całość - zostało w latach 80. wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako przykład doskonałego odtworzenia historycznego centrum. Teraz ta nie mająca sobie równych rekonstrukcja może paść ofiarą zachłanności inwestora, który - co jest największym skandalem - dostał zgodę na swoje działania od stołecznego konserwatora zabytków. Inwestorem jest firma Senatorska Investment, a projekt postmodernistycznego, przeszklonego biurowca przygotowała niemiecka firma.

Jak podaje niezalezna.pl jednym z architektów, któr...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.