* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Grudzień 30, 2013, 03:01:38 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1678 | Komentarze: 0

_Jak informuje IMGW, Europa północna, południowo-wschodnia oraz częściowo zachodnia znajdą się pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże. Polska będzie pod wpływem układu wyżowego z centrami nad Hiszpanią, Alpami oraz zachodnią Rosją. Z południowego zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie się wahać.
_

W poniedziałek na północy kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na wschodnim wybrzeżu początkowo słabe opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na krańcach południowo-wschodnich początkowo duże i możliwe słabe opady deszczu, a w Bieszczadach śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. do 6 st., chłodniej w rejonach podgórskich od 1 st. do 4 st. Wiatr na południowym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze kraju południowo-zachodni, słaby, na wybrzeżu umiarkowany, początkowo dość silny.

W nocy z poniedziałku na wtorek na północy kraju zachmurzen...
Puella Clara
Grudzień 27, 2013, 21:47:31 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 2022 | Komentarze: 1


Zwycięzcy konkursu wPolityce
____Bronisław Komorowski zwycięzcą plebiscytu ŻENADA ROKU! „Możeł” prezydenta poszybował najwyżej. W kategorii najgłupszych wypowiedzi bezkonkurencyjny był Lech Wałęsa.

wPolityce.pl ogłosiło wyniki plebiscytu na największą żenadę i najgłupszą wypowiedź roku, w którym głosowali internauci. Można było wybierać spośród 10 nominowanych w każdej z dwóch kategorii ("Wpadki i przypadki" oraz "Wypowiedź, cytat, nagranie"). Powodzenie mieli wszyscy uczestnicy konkursu, jednak na czoło wysunęło się zdecydowanie dwóch faworytów.
____

Wśród wskazań czytelników w kategorii "Wpadki i przypadki" wielką przewagą głosów wygrał Bronisław Komorowski. Patronat prezydenta RP nad Orłem Który Może (w skrócie Możeł) uzyskał najwięcej głosów. Tym samym prezydent otrzymuje honorowy tytuł sprawcy ŻENADY ROKU.

O wyczynach pozostałych nominowanych w tej kategorii można poczytać tu:
[url=http://wpolityce.pl/artykuly/70129-zenada-roku-cz-ii-ranking-najglupszych-wyczynow-w-polskiej-polityce-ad-2013-gad...
Puella Clara
Grudzień 10, 2013, 17:57:56 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 7805 | Komentarze: 1


Fot. Niezależna.pl
____Decyzją sądu, antykomunistyczni opozycjoniści zostali siłą wyrzuceni z procesu Władysława Ciastonia i Józefa Sasina. Sędzinie nie spodobał się jeden transparent, więc wyrzuciła całą publiczność. Po tych wydarzeniach mec. Anna Bogucka-Skowrońska, reprezentująca represjonowanych opozycjonistów, złożyła wniosek o wyłączenie całego składu sędziowskiego. Sąd odroczył rozprawę.

Sąd Okręgowy w Warszawie miał się zająć zażaleniem na umorzenie sprawy generałów Służby Bezpieczeństwa Władysława Ciastonia i Józefa Sasina, którzy w czasie stanu wojennego bezprawnie powołali działaczy NSZZ "Solidarność" na wielomiesięczne ćwiczenia wojskowe.
____

Instytut Pamięci Narodowej (oskarżający w tej sprawie) wskazał, że rzekome ćwiczenia były tylko pretekstem do pozbawienia wolności 304 działaczy opozycji, co łączyło się z ich szczególnym udręczeniem. Na przełomie 1982-83 spędzili oni trzy zimowe miesiące na poligonie w Chełmnie w o wiele surowszych warunkach od tych, w jakich trzymano internowanych.

Na sali rozpraw poja...
Grudzień 06, 2013, 01:53:15 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 2055 | Komentarze: 0

Wiatry około 70 km /h , opady śniegu, powalone kominy i zamknięte szkoły...
Oby jak najkrócej.

Jak to wygląda z satelity:

Listopad 27, 2013, 08:48:48 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2228 | Komentarze: 2

_Zgodnie z wyliczeniami ekspertów Instytutu Sobieskiego - w ciągu najbliższych siedmiu lat emigranci z Polski znacząco przyczynią się do wzrostu zamożności państw Europy Zachodniej. Polacy pracujący za granicą wzbogacą PKB państw EU do których wyjechali o 171,88 mld euro.

Zdaniem Instytutu Sobieskiego największymi beneficjentami polskiej emigracji w latach 2014-2020 będą gospodarki Wielkiej Brytanii (Polacy przyczynią się tam do wzrostu PKB o 63,7 mld euro), Niemiec (wzrost PKB o 50,0 mld euro), Irlandii (wzrost PKB o 11,8 mld euro), Włoch (9,7 mld euro), Holandii (9,7 mld euro) oraz Francji (6,3 mld euro).

Cytuj
Sprawa ta powinna stać się ważnym tematem debaty publicznej oraz przedmiotem dalszych badań szczegółowych, uwzględniających np. wpływ gospodarczy na wielkość PKB krajów polskiej emigracji. Może się okazać, że robimy prezent rządom premiera Davida Camerona i kanclerz Angeli Merkel, a nawet niedokładnie potrafimy policzyć jego wartość. Ciekawe czy konstatacje te nadal zwiększają niechęć społeczeństw niektórych krajów UE dla polskich emigrantów?
<...
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.