* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Puella Clara
Luty 10, 2014, 19:37:53 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 2497 | Komentarze: 3


Fot. W. Andrearczyk. Wizyta rosyjskiej delegacji przy pomniku.
____Rosja chce zabrać pomnik Iwana Czerniachowskiego, który stoi w Pieniężnie na Warmii i Mazurach. Niedawno burmistrz miasta podjął decyzję o rozbiórce monumentu kata Armii Krajowej. Rosjanie plany usunięcia monumentu nazywają "barbarzyństwem".

Władze Pieniężna chcą usunąć pomnik generała Iwana Czerniachowskiego. Jak tłumaczył rosyjskiej delegacji burmistrz tego miasta, generał to postać dla Polaków niejednoznaczna i symbol sowietyzacji i totalitaryzmu. Zdecydowana większość mieszkańców opowiada się za likwidacją monumentu.
____

Dla wyjaśnienia: Generał Iwan Czerniachowski był generałem Armii Czerwonej, dwukrotnym Bohater Związku Radzieckiego. Poległ pod Pienieżnem 18 lutego 1945 r. w trakcie operacji wschodniopruskiej. "Izwiestia" przekonuje, że generał Czerniachowski wraz z Armią Czerwoną dał Polakom wolność. Dziennik nie wspomina jednak o jego zaangażowaniu w wyłapywanie i mordowanie żołnierzy Armii Krajowej na Wileńszczyźnie. Samo miasto...
Styczeń 27, 2014, 09:01:31 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1828 | Komentarze: 0

__Polski pianista, pochodzący z Kielc Włodek Pawlik został w niedzielę w Los Angeles uhonorowany prestiżową nagrodą muzyczną Grammy za płytę "Night in Calisia", którą jego zespół nagrał wspólnie z amerykańskim trębaczem Randym Breckerem i Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod batutą Adama Klocka. To pierwsza w historii nagroda Grammy dla polskiego jazzmana.

Była to 56. gala wręczenia nagród Grammy, nazywanych "muzycznymi Oscarami". Polak zwyciężył w kategorii "najlepszy album dużego zespołu jazzowego".
_

Włodek Pawlik urodził się 4 października 1958 roku w Kielcach – ukończył warszawską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu Barbary Hesse-Bukowskiej. Studiował również na wydziale jazzowym Hochschule fur Musik w Hamburgu. Jest on nie tylko znakomitym pianiastą jazzowym, ale także kompozytorem muzyki filmowej i pedagogiem. W 2007 roku artysta uzyskał doktorat na Uniwersytecie Muzycznym imienia Fyderyka Chopina, gdzie obecnie prowadzi wykłady z improwizacji. W jego dorobku znajdują się 24 autorskie płyty, szereg dzieł muzyki filmowej i kompo...
Puella Clara
Styczeń 13, 2014, 16:23:05 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 4097 | Komentarze: 6

Złamana smoleńska brzoza____"W opinii z 9 grudnia 2013 roku [...] pojawiła się oczywista pomyłka edytorska" – pisze w specjalnym oświadczeniu Służba Wywiadu Wojskowego. Chodzi o mającą podważyć ustalenia prof. Chrisa Cieszewskiego opinię SWW w sprawie smoleńskiej brzozy. Prof. Cieszewski udowadniał, ze brzoza była złamana już 5 kwietnia 2010 roku

W swojej opinii z grudnia 2013 r. SWW stwierdziła, że słynna smoleńska brzoza została złamana między 5 a 12 kwietnia 2010 r. Na dowód tego twierdzenia opublikowano analizę zawierającą m.in. fotografię satelitarną terenu lotniska z 5 kwietnia 2010 r., jednak jak się okazało, było to zdjęcie z 12 kwietnia 2010 roku, więc tak naprawdę niczego nie dowodziło...
____

Blogerzy, którzy przyjrzeli się dokładniej temu zdjęciu - m.in. geoal i venaida - odkryli, że jest ono identyczne z fotografią z 12 kwietnia 2010 r., wykonaną przez firmę DigitalGlobe. Na obu zdjęciach widać nawet te same samochody przejeżdżające drogą niedaleko lotniska. Blogerzy zastanawiali, się czy Służba Wywiadu Wojskoweg...
Puella Clara
Styczeń 08, 2014, 14:27:17 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1985 | Komentarze: 0


Oby tęcza pozostała dla dzieci tylko tęczą na niebie...
____Kancelaria Donalda Tuska zamówiła cykl filmów "edukacyjnych" dla pracowników najważniejszych centralnych urzędów państwowych oraz ministerstw, traktujący o nierównym traktowaniu obywateli. W tych filmach tradycyjna rodzina została przedstawiona jako siedlisko przemocy wobec kobiet oraz dzieci, zaś homoseksualistów określono jako bezbronną i prześladowaną przez heteroseksualną większość grupę społeczną.

To już nie pierwszy raz, kiedy pieniądze polskiego podatnika przeznaczane są na wsparcie propagandy ideologii gender. Jak głośno informowały niezależne media, Konstytucja RP gwarantująca rodzicom prawo do wychowania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami jest także łamana poprzez propagowanie gender w placówkach edukacyjnych.
____

O sprawie poinformował portal niezalezna.pl. Całość materiałów filmowych kosztowała polskiego podatnika około 700 tys. zł. Urzędnicy dowiedzieli się z nich, m. in. że główną przyczyną przemocy w rodzinie jest tradycyjny podział ról kobiet i...
Styczeń 02, 2014, 01:22:20 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1708 | Komentarze: 0

_To nie jest tak, że my tylko mamy rząd. Mamy samorządy i może to będzie zbyt odważne, mamy przyjazny Trybunał Konstytucyjny – stwierdził w wywiadzie dla rp.pl senator Platformy Obywatelskiej Jan Rulewski. Media też mamy przyjazne. W każdym razie takich jest wiele – dodał.
_

Senator Rulewski otwarcie mówi o wielu porażkach swojej partii, nazywając je plagami: - Rozregulowany rynek pracy, „pijane" szkolnictwo zawodowe, dziurawy system podatkowy, służba zdrowia bez perspektyw oraz deficyty: budżetowy i demograficzny.
 
Przecież to my odpowiadamy bardziej niż kiedykolwiek i ktokolwiek odpowiadał za Polskę – stwierdził Jan Rulewski dodając, że jego partia jest skonfliktowana i arogancka. Arogancja polega na „niedostrzeganiu nastrojów społecznych i potrzeb zmian”.
 
Senator Rulewski w sierpniu ubiegłego roku odszedł z sejmowej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Uznał, że praca w komisji to marnowanie pieniędzy podatników, bo senatorowie są jedynie maszynkami do głosowania. Nie chce być grabarzem l...
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.