* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Listopad 01, 2013, 02:00:29 wysłana przez trzynastka | Wyświetleń: 1731 | Komentarze: 0

_Idziemy na cmentarz po to, aby wielbić Pana Boga, za ten dar, tych wszystkich, którzy nas poprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny. My się z nimi spotkamy. Dlatego na cmentarzu też należy zachowywać się radośnie - mówi ksiądz Mirosław Nowosielski, psycholog, wykładowca Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w rozmowie z Jarosławem Wróblewskim.
_
foto: calltoholiness.us

Przed nami dwa wspaniałe święta w Kościele.

Zwłaszcza, że świętych jest mnóstwo. Jak odprawiamy msze święte, to oni są obecni w liturgii. Widziałem obrazy umieszczane wokół ołtarza, na których były pełne tłumy świętych. To jest dzień bardzo radosny. To święto uwielbienia Boga za to, że odkupił nas z grzechów i możemy Go wielbić twarzą w twarz. Uroczystość Wszystkich Świętych o tym przypomina i my się do tych wszystkich świętych zwracamy. Idziemy na cmentarz właśnie po to, aby wielbić Pana Boga za ten dar, tych wszystkich, którzy nas poprzedzili w drodze do niebieskiej ojczyzny. My się z nimi spotkamy. Dlatego na cmentarzu też należy zachowywać si...
Październik 22, 2013, 07:39:38 wysłana przez Cytaty | Wyświetleń: 1208 | Komentarze: 0


The conclave and election of John Paul II
_
Oficjalna inauguracja pontyfikatu Jana Pawła II odbyła się dokładnie 35. lat temu, 22 października 1978 roku.

Kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Piotrową 16 października 1978 roku. Stało się to na zwołanym po śmierci Jana Pawła I drugim konklawe. Przybrał imię Jana Pawła II. Wynik wyboru ogłoszono 16 października po godz. 18. "Oznajmiam wam radosną nowinę. Habemus Papam! - mamy papieża!" - powiedział kardynał Pericle Felici. Gdy 200-tysięczny tłum przycichł, dodał: "Carolum Sanctae Romanae Ecclesiae Cardinalem Wojtyła... Ioannem Paulum Secundum!". Na placu zapadła cisza. Później w zdumionym tłumie pojawiły się szepty: "Czy to Murzyn?". Ktoś odparł: "Nie, to Polak!". Jan Paweł II był pierwszym po 455 latach biskupem Rzymu nie będącym Włochem. Od 14 marca 2004 roku pontyfikat Jana Pawła II jest uznawany za najdłuższy, po pontyfikacie Świętego Piotra oraz bł. Piusa IX. Był papieżem przez 26 i pół roku (9666 dni)
_

W homilii Jan Paweł II mówił: "Nie lękajcie się! Otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystu...
Październik 21, 2013, 20:25:12 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2410 | Komentarze: 6

_Smoleńska brzoza, którą miał ściąć TU-154M była złamana już przed katastrofą – powiedział prof. Chris Cieszewski z University of Georgia.

Dzisiaj podczas II Konferencji Smoleńskiej prof. Chris Cieszewski przedstawił zdjęcia satelitarne "pancernej brzozy". W panelu: 10:40 – 11:00 Chris Cieszewski, Arun Kumar, Deepak Mishra, Roger Lowe, Pete Bettinger, Daniel Markewitz, University of Georgia ‐ "Supplementary analysis of the Smoleńsk birch" - porównał zdjęcia ze stycznia 2010 r., z 5 kwietnia 2010 r., z 11 i 12 kwietnia 2010 r. z których wynika, że 5 kwietnia 2010 r. słynna smoleńska brzoza była już złamana.

_

W Warszawie trwa II Konferencja Smoleńska poświęcona mechanizmowi zniszczenia oraz analizie mechanizmu lotu i okoliczności towarzyszących Katastrofie Smoleńskiej. Dzisiaj, podczas 4 sesji, wygłoszono łącznie 20 referatów.

Prof. Chris Ciszewski w referacie poświęconym brzozie ze Smoleńska, porównał zdjęcia, na których widać drzewo ze stycznia oraz z 5, 11 i 12 kwietnia 2010 roku.

- Konkluzja jest ...
Październik 16, 2013, 23:05:31 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1425 | Komentarze: 3

W dniu 16 października 2013 roku przypada 35. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Jan Paweł II był pierwszym od 455 lat papieżem spoza Włoch. Oficjalna inauguracja pontyfikatu odbyła się 22 października. Dzień dzisiejszy jest dniem wspomnienia liturgicznego błogosławionego Jana Pawła II.

Karol Wojtyla = Jan Paweł 2 = Ioannes Paulus II = POPE ProfMovies nr 0003
Październik 16, 2013, 04:57:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2428 | Komentarze: 7


Szokujący pomnik w Gdańsku
_
Ambasador Rosji w Polsce Aleksander Aleksiejew wyraził ogromne oburzenie z powodu rzeźby przedstawiającej radzieckiego żołnierza gwałcącego ciężarną kobietę, która w weekend stanęła w Gdańsku. Zdaniem Aleksiejewa, rzeźba ma charakter bluźnierczy i obraża uczucia Rosjan.
_

Sprawę bada gdańska prokuratura, która do czwartku ma podjąć decyzję, czy wszcząć śledztwo pod kątem ewentualnego naruszenia art. 256 Kodeksu karnego. Chodzi o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Autor rzeźby Jerzy Bohdan Szumczyk zapewniał, że jego celem nie było nawoływanie do nienawiści. Chodziło mi o tragedię tych kobiet, o to całe cierpienie - powiedział rzeźbiarz.

Ambasador Rosji w oświadczeniu napisał: "Jestem głęboko oburzony wybrykiem studenta gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, który poprzez swoją pseudo sztukę znieważył pamięć ponad 600 tys. żołnierzy radzieckich, poległych w walce o wolność i niepodległość Polski".

 Jak zaznaczył ambasador, instalacja pomnika to "przejaw chuligaństwa...
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.