* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Marzec 30, 2013, 02:57:59 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2015 | Komentarze: 0

Większość Polaków jest przeciwna przyjęciu euro. Wskazują na to wyniki sondażu, przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej.

Przeciwko wprowadzeniu euro było 64 proc. uczestników sondażu, a za 29 proc. W ciągu ostatniego półrocza odsetek przeciwników wspólnej waluty spadł o 4 punkty procentowe i o tyle samo wzrósł odsetek zwolenników.Osoby opowiadające się za przyjęciem euro uzasadniały to wygodą w płaceniu za granicą - 26 proc., korzyściami dla gospodarki - 21 proc. i korzyściami finansowymi, w tym brakiem ryzyka kursowego - 14 proc. Przeciwnicy euro uzasadniali swoje stanowisko obawą przed podwyżkami cen - 25 proc. i możliwością pogorszenia warunków życia - 10 proc. Po 9 proc. przeciwników euro twierdziło, że Polska jest zbyt biedna na przyjęcie tej waluty i że kurs wymiany będzie niekorzystny.
71 proc. uczestników sondażu miało świadomość, że Polska nie spełnia obecnie kryteriów przyjęcia euro. 13 proc. uważało natomiast, że nasz kraj jest gotowy do wprowadzenia wspólnej waluty.

Sondaż przeprowadzono w dniach 30 stycznia - 6 lutego na reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców, liczącej 1111 osób.

Źr...
Marzec 29, 2013, 09:15:36 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2215 | Komentarze: 1

Niewykluczone, że już za kilka lub kilkanaście lat ludzie, którzy kultywują rozmaite tradycje związane z Bożym Narodzeniem czy Wielkanocą, będą musieli się z tym ukrywać. Nie, to nie żart. Na pojęcia związane ze zwyczajami chrześcijańskimi coraz częściej wprowadzane jest embargo. Kolejnym krajem, w którym zaobserwować można niebezpieczną tendencję, jest Belgia. Chrześcijanie z tego kraju mają poważny problem. Zgodnie z napływającymi stamtąd informacjami, w belgijskich szkołach wprowadzono właśnie formalny zakaz stosowania haseł, takich jak: Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Wszystkich Świętych.Zasady, które wyznaczają kierunek, w jakim zmierzają kolejne państwa związane z cywilizacją zachodnią, muszą niepokoić. W ostatnich latach obserwujemy trend, w którym to szeroko rozumiana polityczna poprawność zaczyna odgrywać kluczową rolę niemal w każdym aspekcie życia społecznego. W ten sposób można odnieść wrażenie, że świat oglądany np. poprzez pryzmat decyzji podejmowanych przez polityków czy informacji podawanych przez mainstreamowe media, które opatrzone są odpowiednim komentarzem, to rzeczywistość wypaczona przez krzywe zwierciadło. Nie ma w niej miejsca na święta, a małżeństwo jako związek kobiety i mężcz...
Marzec 28, 2013, 22:44:26 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1136 | Komentarze: 0

Zgodnie z najnowszym raportem Komisji Europejskiej w 2013 roku Polska spadła do grupy najmniej innowacyjnych państw Unii Europejskiej. Dołączyliśmy tym samym do Bułgarii, Rumunii i Łotwy. Zgodnie z nazewnictwem KE możemy o sobie mówić "Innowatorzy o skromnych wynikach".

Przy badaniu innowacyjności KE wzięła pod uwagę 24 wskaźniki. Wśród nich są m. in.: wysokość wydatków publicznych na badania naukowe, inwestycje prywatnych firm, jakość szkolnictwa wyższego oraz jego powiązania z przemysłem i nauką.

Warto odnotować, że nasz kraj znalazł się także na trzecim miejscu od końca pod względem postępu. Gorzej niż w Polsce jest tylko w Grecji i na Cyprze. Jakby tego było mało z roku na rok rośnie różnica między liderami innowacyjności - Szwecją, Niemcami, Danią i Finlandią, a krajami na szarym końcu takimi jak Polska.Źródło: niewygodne.info.pl
Marzec 28, 2013, 16:32:07 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1451 | Komentarze: 2

O tym, że premier Donald Tusk uwielbia „haratać w gałę”, wiemy niestety od dawna. Sporo czasu poświęca również na kibicowanie, ale może przestanie chodzić na stadiony, bo jest wygwizdywany przez kibiców. Ale żeby chwalić się innemu premierowi, że futbol zabiera mu więcej niż polityka, to po prostu obciach.
 

Donald Tusk przebywa na Słowacji i tam spotkał się m.in. z premierem słowackiego rządu Robert Fico.Kamery telewizyjnych reporterów uchwyciły scenkę, która nie wystawia najlepszego świadectwa polskiemu premierowi. Idąc w towarzystwie słowackich polityków Tusk, wyraźnie rozluźniony, opowiada o swojej pasji do futbolu. I wypowiada zdumiewające zdanie.
 
Dużo więcej czasu poświęcam kibicowaniu i graniu w piłkę niż polityce – stwierdził Tusk. Być może uznał, że to świetny żart, bo uśmiechnął się od ucha do ucha.  Słowaccy politycy chyba jednak nie podzielali jego poczucia humoru, bo zareagowali co najmniej z dystansem.
 
A Polakom na pewno nie jest do śmiechu słysząc tak szczere wyznanie premiera Donalda Tuska.

Autor: gb
Żródło: TVN24
Marzec 28, 2013, 02:31:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1409 | Komentarze: 2

Donald Tusk w 2011 roku zapowiadał, że podwyżka VAT z 22 do 23% będzie tylko przejściowa i że w 2014 roku podstawowa stawka podatku od towarów i usług powróci na poziom 22%. Ze wczorajszych wypowiedzi premiera wynika jednak, że dwa lata temu kłamał, a stawka podatku wcale nie zostanie obniżona.

"Musiałaby nastąpić radykalna poprawa w drugiej połowie roku, abyśmy obniżyli VAT od 2014 roku. Dzisiaj wydaje się to mało prawdopodobne. Jeśli w drugiej połowie roku odnotujemy wyraźną poprawę, większą niż się można spodziewać, to do tematu wrócimy" - powiedział na konferencji prasowej premier.Podwyżka stawek VAT o 1 pkt proc. weszła w życie z początkiem 2011 r. Rząd planował, że stawki VAT wrócą do poprzednich poziomów w 2014 roku, o ile w 2013 roku zostanie z Polski zdjęta procedura nadmiernego deficytu (EDP).

Komisarz UE ds. gospodarczych i walutowych Olli Rehn oceniał podczas wizyty w Polsce na początku marca, że deficyt sektora finansów publicznych za 2012 rok na poziomie 3,5 proc. kwalifikuje Polskę do zdjęcia procedury nadmiernego deficytu.

W opublikowanych w lutym prognozach Komisja ocenia, że deficyt polskiego sektora finansów publicznych ...
Strony: 1 ... 14 15 16 17 [18] 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.