* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Puella Clara
Luty 27, 2014, 15:02:10 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1861 | Komentarze: 2


Fot. PolskiPszczelarz
____
W ciągu czterech lat powstanie ok. 3,2 tys. pasiek w całym kraju - zakłada projekt rozwoju branży pszczelarskiej, opracowany przez naukowców z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Program ma być adresowany do absolwentów, bezrobotnych i osób z grupy 50+.

"Pomysł ma wspomóc rozwój branży pszczelarskiej i równocześnie pomóc w walce z bezrobociem wśród absolwentów. W Polsce pszczelarstwo ma wielowiekowe tradycje. Obecnie branża jest rozdrobniona, wiele gospodarstw działa bardziej na zasadzie hobby, niż przedsięwzięć mających przynieść stały, realny dochód" - twierdzi autor projektu dr Lesław Piecuch.

"Zalewa nas miód z Unii Europejskiej. Na etykietach jest napisane, że to mieszanka miodów europejskich, ale to głównie miód z Chin. Nie wiadomo, co w nim
...
Czerwiec 04, 2013, 11:42:02 wysłana przez łukasz_marek | Wyświetleń: 1775 | Komentarze: 0

Z ust tzw. ekonomistów, usłużnych mainstreamowi i polityków, wciąż słyszymy o potrzebie wydłużenia wieku emerytalnego, zwiększenia okresów składkowych w celu ratowania systemu emerytalnego. Abstrahują oni zazwyczaj od faktu, iż deficyt systemu ubezpieczeń społecznych wynika głównie z dużego w Polsce bezrobocia, a tym samym obniżenia wpływów ze składek ubezpieczeniowych. Poniżej tekst red Witolda Kalinowskiego, który zamiast podwyższenie wieku emerytalnego proponuje działanie odwrotne tj. obniżenie. Wprawdzie autor przyjął założenie, że każdy bezrobotny otrzymuje zasiłek, co jest założeniem nieścisłym (wielu bezrobotnych nie otrzymuje zasiłku  z tytułu bezrobocia, ale równocześnie uzyskują zasiłki z innych tytułów w związku z kryteriami dochodowymi), tym niemniej uznaliśmy iż warto poddać go ocenie publicznej.

POMYSŁ NA MILION MIEJSC PRACY

1. Należy umożliwić DOBROWOLNE przejście na emeryturę osobom, które ukończyły 55 (pięćdziesiąt pięć) lat życia.

Z o...
Marzec 28, 2013, 02:09:12 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1789 | Komentarze: 0

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła, że wskaźniki zatrudnienia dla Polaków powyżej 50. roku życia są jednymi z najgorszych w całej Europie.
 
W 2011 roku tylko 49 proc. mężczyzn w wieku 50-64 lata było aktywnych zawodowo. Średnia w Unii Europejskiej wynosiła 65 procent. Dla kobiet w wieku 50-59 lat wskaźnik ten wyniósł 48 procent, wobec średniej dla Unii w wysokości 63 procent.


Ostatnio te wskaźniki nieco drgnęły na korzyść zatrudnienia osób "50+". Wyniosły odpowiednio 50 i 51 procent. To jednak wciąż za mało - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej Anna Świebocka Nerkowska z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Dodaje, że obok osób starszych problemem polskiego rynku pracy są również ludzie młodzi. Jedna czwarta absolwentów nie może znaleźć pracy.

Z danych PARP wynika także, iż od wieku około 45 lat obserwowany je...
Strony: [1]
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.