* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Marzec 28, 2013, 01:40:19 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2000 | Komentarze: 0

Napad z bronią w ręku w biały dzień, ranni ochroniarze i zrabowane blisko 4 mln zł; zastrzelenie trzyosobowej rodziny; kilkadziesiąt kradzieży i rozbojów – to kryminalny bilans tylko jednego dnia w 2013 r.

Fatalny poziom bezpieczeństwa potwierdza Stanisław Pięta, poseł PiS, członek sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.
– Na ten stan rzeczy na pewno miał wpływ spadek liczby policjantów. Sytuacja jest fatalna i złożymy wniosek o zwołanie posiedzenia komisji, na którym komendant główny będzie się musiał wytłumaczyć – mówi nam poseł Pięta.

Powrót do przeszłości

To co się dzieje, przypomina sytuację z lat 90., kiedy szalała przestępczość, a policja była wobec niej bezradna. Na poprawę bezpieczeństwa miały wpływ decyzje związane z działaniami Władysława Stasiaka, ówczesnego wicedyrektora Departamentu Obrony Narodowej i Bezpieczeństwa Wewnętrznego Najwyższej Izby Kontroli. Opracował on projekt wzmocnienia pionu kryminalnego w policji oraz powołania na wzór zachodni specjalnej policyjnej formacji zwalczającej zorganizowaną przestępczość. W efekcie rozbudowano piony kryminalne policji, powstało także Centralne Biuro Śledcze. Dziś, mimo tych instrumentów, przestępczość kryminalna szaleje, a zwykły obywatel często nie może się doprosić przyjęcia z...
Marzec 25, 2013, 23:34:33 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2025 | Komentarze: 0

Może się rozpaść konsorcjum budujące terminal LNG w Świnoujściu. Jeśli spełni się czarny scenariusz, budowa tej kluczowej z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski inwestycji może zostać wstrzymana. A to oznacza potężne problemy polskiego PGNiG.

W skład konsorcjum odpowiedzialnego za budowę gazoportu wchodzą cztery firmy. Dwie główne przeżywają obecnie potężne problemy. Pierwsza z nich - znajdująca się w upadłości PGB - zanotowała za ubiegły rok 3,7 mld zł straty. W ostatni piątek zarząd spółki przyznał, że możliwość kontynuowania przez nią działalności jest zagrożona. Druga spółka - włoski Saipem - targana jest obecnie aferami korupcyjnymi. Do dymisji podał się jej prezes, a akcje zaczęły mocno tracić na wartości. Właściciel tej spółki - włoski koncern paliwowy ENI (ściśle współpracujący z rosyjskim Gazpromem) otwarcie mówi o możliwości sprzedaży Saipemu. To zaś mogłoby oznaczać całkowity rozkład konsorcjum (wcześniej w wyniku upadłości likwidacyjnej z placu budowy wycofała się już Hydrobudowa, na której pierwotnie spoczywał główny ciężar robót), a w konsekwencji wstrzymanie budowy i powstanie gigantycznych opóźnień w realizacji całej inwestycji.

Według harmonogramu prac budowa polskiego terminalu LNG miała się zakończyć do 30 czerwca 2014 r. T...
Marzec 24, 2013, 09:30:47 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 1406 | Komentarze: 0

Co spowodowało , że wydawca Rzeczpospolitej z postawy przyzwolenia na publikację przechodzi na wyrzucanie własnych, ważnych dla wiarygodności gazety dziennikarzy? Jak to było z tym trotylem? Relacja Tomasz Wróblewskiego, zwolnionego Naczelnego ... Dla mnie to dramatyczna historia porządnego i rozsądnego człowieka wśród bagna elit III RP...
Tomasz Wroblewski Mniejsza o trotyl 07_11_2012
Marzec 24, 2013, 07:34:47 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 1777 | Komentarze: 0

Czas na zmianę rządu. Zdemoralizowane elity są przeszkodą dla rozwoju Polski. Brawo Kaczyński, że potrafi się umniejszyć do roli podstawki pod tablet z gadającym mądrym człowiekiem. Czas na zmiany!
Prof. Gliński z tabletu - debata wotum nieufności (cz.1)
Strony: 1 ... 15 16 17 18 [19]
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.