* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Puella Clara
Październik 14, 2013, 16:31:36 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1511 | Komentarze: 2

____Referendum w Warszawie jest oficjalnie nieważne, a Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostaje na stanowisku prezydenta Warszawy. Jak podaje komisja wyborcza, frekwencja wyniosła 25,66 proc. Progiem ważności referendum było 29,1 proc.

Ważnych głosów oddano 343 tys. 732, z tego za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz zagłosowało 322 tys. 17 osób (93,7%), przeciwko było 17 tys. 465 osób (6,3%). Choć zdecydowana większość biorących udział w referendum była za jej odejściem, frekwencja jaką odnotowano nie wystarczyła, aby odwołać prezydent Warszawy.
____

Z sondażu TNS Polska wynika, że spośród osób biorących udział w referendum 56,3 proc. to osoby, które w wyborach w 2011 r. głosowały na PiS, 14,4 proc. to wyborcy PO, 7 proc. wyborcy SLD, 12,5 proc. innych partii, zaś 10 proc. w 2011 r. w ogóle nie głosowało. 46,5 proc. uczestników referendum to osoby z wyższym wykształceniem, 39,8 proc. miało wykształcenie średnie, 10,3 proc. - zawodowe, zaś 3,4 proc. - podstawowe.

W czasie przed referendum, jak i w jego trakcie doszło do licznych nieprawidłowości. Były r...
Październik 10, 2013, 17:02:21 wysłana przez trzynastka | Wyświetleń: 1303 | Komentarze: 1

_Władze miasta nie ustają w działaniach mających utrudnić warszawiakom wzięcie udziału w niedzielnym referendum. Pomimo wymaganego prawem wywieszenia obwieszczeń wyborczych - nie ma ich na ulicach stolicy. Na głównej stronie internetowej warszawskiego Urzędu Miasta nie ma ani słowa o referendum, choć to niewątpliwie najważniejsza informacja dla mieszkańców stolicy.
_

W związku z działaniami Ratusza, portal niezależna.pl opublikował pełną listę 18 dzielnic Warszawy wraz z wykazem obwodowych komisji wyborczych.

Z działań prawej ręki Hanny Gronkiewicz-Waltz, Jarosława Jóźwiaka - na przystankach autobusowych brakuje wymaganych informacji nt. komisji wyborczych, chociaż wymagane jest to prawem. Ludzie biorą sprawę w swoje ręce i między sobą przesyłają informacje o ustanowionych komisjach wyborczych.

By zobaczyć gdzie się udać by zagłosować w referendum, kliknij http://niezalezna.pl/46973-hgw-ukrywa-liste-...
Wrzesień 27, 2013, 18:56:06 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1510 | Komentarze: 1

_Corocznie 27 września obchodzimy Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. W dniu 27 września 1939 roku powołano w oblężonej przez Niemców Warszawie Służby Zwycięstwu Polski. W tym samym dniu w Warszawie zostały powołane przez Naczelną Radę Harcerską Szare Szeregi. Święto zostało uchwalone w dniu 11 września 1998 przez Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Posłowie stwierdzili w uchwale: "To historyczne wydarzenie zapoczątkowało budowę Polskiego Państwa Podziemnego, fenomenu w dziejach nie tylko II wojny światowej."
_
foto: wykop.pl

27 września 1939 roku w oblężonej przez Niemców Warszawie gen. Michał Tokarzewski-Karaszewicz utworzył wraz z grupą oficerów Wojska Polskiego Służbę Zwycięstwu Polski – konspiracyjną organizację wojskową, której celem było kontynuowanie walki zbrojnej przeciwko obydwu okupantom - hitlerowskim Niemcomi i sowieckiej Rosji. Generał Sikorski w dniu 4 grudnia 1939 roku powołał Związek Walki Zbrojnej z siedzibą w Paryżu, jako organizację wojskową o charakterze apolitycznym...
Wrzesień 23, 2013, 22:20:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 1446 | Komentarze: 0

Pamiętam zachowanie Gowina w czasie rządów PIS-u. Obrzydliwe, zupełnie nieobiektywne komentarze, sugerowanie jakiegoś pajęczego spisku w w normalnych działania policji sprawdzających skąd wzięły się pedofilskie filmy na znalezionych płytach CD przy komputerze Tymochowicza. Nie mogłem uwierzyć , że taki jest ktoś serio traktujący Ewangelię i Boga. Moim zdaniem wobec jego poczynań powinno się zachować zdrową rezerwę.

Od pewnego czasu jest oczywiste że Gowin idzie ku utworzeniu partii i to partii o ambicjach głównej siły w Polsce. Jego dobijanie gasnącej Platformy pod pretekstem działań odnowicielskich, własna kampania w ramach wyborów na szefa PO, to był początek, a może początkiem były akty sprzeciwu wobec lewackich projektów Tuska. To naprawdę sprytne i obliczone na długi dystans kroki. Teraz dochodzi nowy !
Gowin oświadczył: "Chcę dzisiaj zapoczątkować prace nad programem rządzenia Polską w latach 2015-19"
 
W odbytej 22 września konferencji Gowina uczestniczyli: prof. Krystyna Iglicka-Okólska, ekspert w zakresie polityki demograficznej, rektor Uczelni Łazarskiego; dr Konstanty Radziwiłł, ekspert w zakresie polityki rodzinnej oraz prof. Wojciech Maksymowicz, minister zdrowia w rządzie Jerzego Buzka. (Na podstawie wiadomości PAP). To są naprawdę wybitni ...
Wrzesień 21, 2013, 06:39:30 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1334 | Komentarze: 2

_W dniach 19-21 września odbywa się w Gdyni V Festiwal Filmów Dokumentalnych „Niepokorni Niezłomni Wyklęci”. Festiwal ten jest jedynym w Polsce festiwalem filmów historycznych.
_

Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci – to ci, których chciano wymazać z polskiej historii. Skrytobójczo mordowani, prześladowani, niszczeni. To jednak coś więcej niż festiwal. Nie tylko projekcje filmowe, ale także spotkania i dyskusje ze świadkami historii, naukowcami, twórcami, które pozwolą, zwłaszcza młodym uczestnikom, poznać prawdę o trudnych czasach PRL. Zaplanowano aż 8 paneli dyskusyjnych, koncert Panny Wyklęte i występ rapera Tadka Polkowskiego z orkiestrą symfoniczną - mówi o festiwalu jego pomysłodawca i dyrektor Arkadiusz Gołębiewski.

Dla Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ten festiwal, jest rzeczą bardzo istotną. Pokolenie uczestników II wojny, które reprezentuję – odchodzi. Średnia wieku to w tej chwili 89 lat. Mamy przed sobą zaledwie kilka lat, kiedy możemy korzystać z pamięci i doświadczeń ludzi, którzy w wojnie u...
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 ... 19
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.