* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Marzec 04, 2014, 08:28:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2016 | Komentarze: 0

__
Ostatki - zgodnie ze staropolską tradycją  - obchodzone są na dzień przed Środą Popielcową. Dzień ten, w zależności od regionu kraju, nazywany bywa także mięsopustem, podkoziołkiem czy śledzikiem.

Tradycja urządzania hucznych zabaw przed nadchodzącym postem od wielu wieków znana jest różnym kulturom. Współcześnie widowiskowe karnawały odbywają się w Rio de Janeiro, w Wenecji oraz na Wyspach Kanaryjskich i w Niemczech. Drugim największym, po karnawale w Rio de Janeiro, pod względem liczby odwiedzających go turystów, jest Notting Hill Carnival w Londynie. Co roku w ciągu dwóch dni przyciąga ponad półtora miliona turystów. Ostatni dzień karnawału na świecie jest nazywany często Mardi Gras, co znaczy Tłusty Wtorek. Nazwa ta jest znana i używana w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie święto jest też c
...
Marzec 01, 2014, 23:12:07 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1865 | Komentarze: 3

Luty 28, 2014, 08:28:57 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2160 | Komentarze: 0

__

Islandia, gdy w całej Europie i na świecie zaczął się kryzys, poszła inną drogą niż większość państw nim objętych. Nie poddała się dyktatowi międzynarodowej finansjery. Nie przejęła długów prywatnych banków i pozwoliła im upaść. Pomimo tego, kryzys bardzo ostro dotknął ten wyspiarski kraj - w latach 2008-2012 islandzka korona straciła ok. 35% wartości, kapitalizacja islandzkiej giełdy spadła o ponad 90% i nastąpiła głęboka recesja.  Sytuacja gospodarcza Islandii poprawiła się pod koniec 2012 roku – spadło bezrobocie, zmniejszył się deficyt budżetowy. Niemniej, w efekcie recesji zadłużenie kraju drastycznie wzrosło, gdyż część zobowiązań zbankrutowanego banku centralnego została przerzucona na społeczeństwo.  Dla przywrócenie stabilizacji gospodarczej i walutowej, niezbędnej dla rozwoju kraju, islandzki rząd zdecydo
...
Luty 22, 2014, 23:36:26 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2546 | Komentarze: 5

__
"Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła." - głosi staropolskie przysłowie. Tłusty Czwartek jest świętem ruchomym i przypada w tydzień przed początkiem Wielkiego Postu czyli Środą Popielcową.

Tłusty Czwartek rozpoczyna ostatni tydzień karnawału zwany ostatkami.  Tradycyjnie w tym dniu objadamy się pączkami i faworkami, zwanymi w niektórych regionach Polski chrustem oraz innymi smakołykami. Jak głosi tradycja - jeśli nie zjemy pączka w Tłusty Czwartek, nie będzie się nam powodziło przez cały kolejny rok.
_

Tradycja Tłustego Czwartek wywodzi się ze starożytności. Był to dzień, w którym świętowano rychły koniec zimy. Rzymianie ucztowali w ten dzień jedząc
...
Luty 14, 2014, 03:46:06 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2368 | Komentarze: 3

_
Fotografie robione nocą są bezsprzecznie jednymi z najpiękniejszych i najbardziej niepowtarzalnymi. Pełne romantycznego uroku, wciągają nas w swój sekretny świat, w którym ciemność i cienie bawią się w chowanego ze światłem, chcąc zachować swe nocne, niedostępne dla ludzkiego oka tajemnice.

Nocna fotografia jest sztuką niełatwą do opanowania i bywa sporym problemem dla osób niedoświadczonych. Trudności, jakie napotykamy przy nocnym fotografowaniu spowodowane są prostą przyczyną - słabym oświetleniem. A jednak są tacy, którzy sztukę nocnej fotografii posiedli i chętnie dzielą się swoimi dziełami w sieci.

Zapraszam do galerii nocnych fotografii "Czarodziejka noc z wizytą w mieście"[/justi
...
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.