* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Luty 11, 2014, 10:08:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1931 | Komentarze: 1

__
Od momentu, gdy grecka bogini miłości Afrodyta wyszła z morza, ludzie poszukują eliksiru na miłosną potencję. Pierwsza wzmianka o afrodyzjakach pochodzi z greckiej mitologii. Ulubionym napojem bogów na Olimpie była ambrozja, która była nie tylko pyszna, ale miała też magiczne właściwości. Jeden z greckich królów Tantalos, który przyjaźnił się z bogami i był często zapraszany przez nich na Olimp, wykradł boską ambrozję dla swoich dworzan. Hellenowie próbowali później bezskutecznie stworzyć napój o podobnych do ambrozji właściwościach.

Najstarsza wzmianka o eliksirze miłości została zapisana hieroglifami w Egipcie 1700 r. p.n.e. Od tamtego czasu ludzie głowili się nad kompozycjami naturalnych składników, które mają wpływ na pobudzenie seksualne, potencję oraz płodność i szukali roślin, które pomagają w rozpaleniu lu
...
Luty 11, 2014, 03:36:05 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1925 | Komentarze: 1

__Legenda mówi, że pierwszym plantatorem winorośli był Noe. Uprawiając winogrona na zboczach Kaukazu, gdzie znalazł się po potopie, odkrył on uroki sfermentowanego soku. Długie jednak upłynęły wieki, zanim mnich Dom Pérignon odkrył metodę produkcji wina musującego. I choć dzisiaj szampana otwiera się cichutko, to jeszcze niedawno, bo w XIX wieku, Francuzi z radością strzelali korkami przy każdej okazji, a musujące wino z Szampanii nazywali saute-bouchon, czyli wystrzeliwaczem korków. Miłośnikami bąbelków byli też Anglicy, a w 1676 roku londyński poeta  pisał: Musujący szampan szybko dodaje sił biednym zmęczonym kochankom.

Czym wino musujące różni się od szampana?

Wino musujące według Wikipedii to rodzaj wina o znacznym nasyceniu dwutlenkiem węgla. Dwutlenek wytwarza się w
...
Luty 11, 2014, 01:20:10 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3788 | Komentarze: 8

____
Dzień świętego Walentego
jest dniem dobrym dla każdego!
Dzisiaj wszyscy to wyznają,
Że chcą kochać i kochają!

Wszystkim – zakochanym i zaprzyjaźnionym,
Tym szukającym swojej połówki i tym, którzy ją już znaleźli,
Tym, którzy przyjaźń potrafią dawać i brać -
Życzymy
Szczęśliwych Walentynek! 

____
Luty 08, 2014, 08:15:32 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2530 | Komentarze: 0

__Troja, starożytne miasto położone w Troadzie nad rzeką Skamander, jest nieodłącznie związana z "Iliadą" Homera. Przez wieki opis walk o Troję i jej zdobycia pobudzał wyobraźnię, dawał impuls poetom, dramatopisarzom, malarzom czy historykom. W czasach późniejszych powoli przestawano wierzyć w realność wojny trojańskiej. Trzeba było dwóch amatorów, poszukiwaczy skarbów, Henryka Schliemanna i Franka Calverta, którzy tropiąc homerowe opisy, odnaleźli szczątki legendarnego miasta. Podczas wykopalisk znaleziono ceramikę, broń, przedmioty codziennego użytku, a najbardziej spektakularnym odkryciem stał się "Skarb Priama"
_
gloria.tv
Luty 08, 2014, 00:20:33 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1491 | Komentarze: 0

__Film jest dokumentem historycznym o komunistycznych wpływach w Ameryce przed i w trakcie II Wojny Światowej. Historycy opowiadają o fascynacji komunizmem klasy robotniczej, agenturze sowieckiej w administracji państwowej i niezwykle przemyślanych strategiach Stalina oraz o wpływach sowieckich na Polonię amerykańską. Komuniści, posługując się swoimi agentami w mediach i instytucjach i wykorzystując ich autorytet, nie tylko przekonali do siebie większość Polonii wykorzystując niewiedzę o sytuacji w Polsce, ale także zdołali oczernić polskich inteligentów, współpracowników i ministrów w rządzie Piłsudskiego robiąc z nich faszystów i wrogów narodu, którzy zostali wpisani na listę ocenzurowanych w amerykańskiej prasie.
_
gloria.tv

Reżyseria: Robert Kaczmarek, Grzegorz Braun...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.