* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Styczeń 06, 2014, 23:56:17 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1567 | Komentarze: 0

_Słowo alegría po hiszpańsku oznacza radość. Alegría to widowisko Cirque du Soleil to połączenie spektaklu teatralnego z musicalem i akrobacją, efektami świetlnymi oraz pirotechniką. Alegría została wykreowana przez Franco Dragone i Gillesa Ste-Croix w 1994 roku. Był to jeden z najbardziej popularnych spektakli objazdowych Cirque du Soleil. Od jego premiery w kwietniu 1994 roku był grany ponad 5 tysięcy razy, w 65. różnych miastach całego świata i przed ponad 10 milionową widownią. Oryginalnie Alegría była stworzona jako show grany w specjalnie konstruowanych gigantycznych namiotach. W latach 2009-2010, podczas tury objazdowej po USA przekształcono Alegríę w spektaklt, który może być grany także w mniejszej przestrzeni. Ponadto od maja 1999 do października 2000 roku Alegría grana była na stałe w hotelu-kasynie MGM Beau Rivage w Biloxi, w sta
...
Grudzień 31, 2013, 22:02:04 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2467 | Komentarze: 0

___Zegar do Nowego Roku  wylicza już godziny,
Ślę Wam zatem szczere me życzenia
Dla Was wszystkich i dla Waszej rodziny,
Zdrowia, szczęścia i wszelkiego  powodzenia.
 
Niechaj te cyfry – dwa, zero, jeden, cztery
Przyniosą wszystkimi i każdemu z osobna
Czego tylko pragniecie - to niezbędne i bajery
Niech spełni się każda zachcianka - nawet drobna.

Zdrowia, szczęścia, pomyślności wszelkiej,
Niechaj wszystko w Nowym Roku Wam sprzyja
Niech się udadzą zamierzenia małe i wielkie,
I niechaj Wam się szczęści - miłość i przyjaźń!


Maryla Ossowska

_
Fajarwerki nad English Bay w Vancouver[/...
Grudzień 29, 2013, 01:41:08 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1985 | Komentarze: 1W zależności od szerokości geograficznej Nowy Rok wszędzie obchodzony  inaczej, ale  wszyscy wyczekują tej nocy z taką samą niecierpliwością.
Hiszpanie i Meksykanie przed nadejściem Nowego Roku kupują winogrona i w sylwestrową noc jedzą pojedyncze grona wraz z kolejnymi uderzeniami zegara wybijającego północ. Ekwadorczycy szyją laleczki związane z wydarzeniami mijającego roku, a potem palą je w pożegnaniu tego, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Kanadyjczycy wybierają się jezioro lub rzekę, by spędzić noc przed 1 stycznia ice fishing, czyli łowiąc ryby przez wykuty w lodzie otwór, a brazylijskie miasto São Paulo przyjmuje sylwestrowych maratończyków. W duńskich wioskach mieszkańcy rzucają sztućcami w domy sąsiadów, a liczba widelców i noży wbitych w drzwi świadczy o popularności mieszkańców danego domostwa.
Mimo że zachodnioeuropejskie zwyczaje koncertowania ...
Grudzień 23, 2013, 19:24:13 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 4008 | Komentarze: 10


_
Boże Narodzenie, święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa, obchodzone jest we wszystkich krajach, w których mieszkają chrześcijanie.  W większości z nich święto obchodzi się 25 grudnia, natomiast w Kościołach, które nadal celebrują liturgię według kalendarza juliańskiego - głównie w Grekokatolicki i Prawosławnym - Boże Narodzenie przypada na 25 grudnia kalendarza juliańskiego, czyli 7 stycznia kalendarza gregoriańskiego. Co kraj - to inna bożonarodzeniowa tradycja. Zobaczmy, jak wyglądają święta Bożego Narodzenia we Włoszech, USA, w Holandii oraz na Ukrainie.
_

Buon Natale, czyli Boże Narodzenie we Włoszech

Święta Bożego Narodzenia we Włoszech zaczynają się od uroczystej wigilijnej k
...
Grudzień 11, 2013, 22:08:18 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 1420 | Komentarze: 2

_Wstrząsający dokument o współpracy Gestapo z NKWD przed 1941 rokiem. Film opowiada o sowieckim terrorze wewnętrznym, o zabijaniu własnych obywateli "na skalę przemysłową", o sztucznie wywołanym Wielkim Głodzie na Ukrainie (Hołodomor), o mordzie w Katyniu, o współpracy gospodarczej i militarnej hitlerowskich Niemiec i stalinowskiego ZSRS, o masowych deportacjach, o eksperymentach medycznych dokonywanych na więźniach Gułagów, a także o odradzającym się współcześnie faszyzmie w Rosji.

Prace nad filmem trwały ponad 10 lat. Nakręcony został przez Łotysza Edvins'a Šnore - łotewskiego politologa, który jest również autorem scenariusza oraz reżyserem filmu. W obrazie wykorzystano unikalne zdjęcia i fragmenty filmów archiwalnych z tamtych lat.
_

Strony: 1 ... 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.