* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Grudzień 29, 2013, 12:20:16 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 2279 | Komentarze: 0

Od 1 stycznia w Colorado  będzie legalne używanie marihuany do "celów rekreacyjnych".
Na receptę, do celów medycznych, już to jest możliwe
CNN klip (angielski):Każdy mieszkaniec w wieku powyżej 21 lat będzie mógł kupić
1 ounce =28.3495231 grama w legalnie działających sklepach.
Gość stanu -  1/4 tej porcji. Możliwa będzie kontrolowana hodowla do 12 roślin.
Przewidywana cena - około 200 USD za porcję, obłożona wysokim podatkiem 25% dodatkowo,
do normalnego 2,9%. Jest to wynik głosowania, w którym 65% poparło legalne używanie marihuany.
Ma to przynieść oszczędności w wyniku zaprzestania walki z dystrybucją  - 10 mld USD.
Nowe dochody  - 67 mln. Pomimo  że prawo stanowe jest sprzeczne z prawem federalnym,
administracja Obamy nie będzie ścigać palaczy marihuany z Kalifornii.

Komentarz: Rzeczy legalne są zawsze łatwiejsze do dostania i zapewne ilość używających marihuany
się zwiększy. Tym bardziej, że wtedy już będzie trudno przekonać młodych, że jest coś złego w tym narkotyku.

Wiadomo, że palący mają mniejszą motywację do pokonywania problemów i mniejszą zdolność do czerpania...
Grudzień 06, 2013, 01:38:45 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 1973 | Komentarze: 0

Pomimo poparcia opozycji przez byłych prezydentów: Leonid Krawczuka, Leonida Kuczma i Wiktora Juszczenko i zajęcia kilku gmachów państwowych, wydaje się że na Ukrainie inicjatywę odzyskuje rządzący Janukowycz. Jest zimno  i na placu Majdan pozostali najwytrwalsi. Janukowycz uzyskał w Chinach obietnice znacznych inwestycji i kredytu w zamian za ziemię na inwestycje, co pozwoli mu na manewrowanie między Europą i Moskwą.  Ogromne siły policyjne są stale gotowe do interwencji.
Jak na klipie:

Listopad 28, 2013, 10:34:23 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2025 | Komentarze: 1

_Wybuch groźnego indonezyjskiego wulkanu doprowadził do prawdziwej "zimy wulkanicznej" na Sumatrze. Sinabung wyrzucił na wysokość siedmiu tysięcy metrów chmurę wulkanicznego pyłu. Gruba warstwa popiołów zasypała wszystko. Miejscowe władze zarządziły ewakuację. Piętnaście tysięcy ludzi musiało pozostawić swój dobytek i przenieść się do tymczasowych schronisk.

Sinabung, to jeden z około stu trzydziestu czynnych wulkanów należących do Pacyficznego Pierścienia Ognia. Przebudził się po prawie czterystu latach i od ponad miesiąca wciąż jest aktywny. Kilka dni temu Sinabung wyrzucił chmurę gigantycznego pyłu na wysokość siedmiu tysięcy metrów. Gruba warstwa popiołów zasypała wszystko - domy, drzewa, drogi. W obawie przed wybuchem najwyższego szczytu prowincji Sumatra północna (około 2,5 tysiąca metrów n.p.m.) coraz więcej ludzi ucieka z zagrożonego rejonu. Z okolic erupcji wulkanu ewakuowano już piętnaście tysięcy osób.

W Indonezji jest około stu trzydziestu czynnych wulkanów. Tydzień temu jeden z najbardziej aktywnych - Merapi, w środkowej części Jawy - znów zaczął wyrz...
Listopad 19, 2013, 09:23:07 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2437 | Komentarze: 3

_Przeglądając wiadomości ze świata wciąż znajduję jedynie tragiczne, złe i smutne informacje. Tam huragan pochłonął dziesiątki tysięcy ofiar, a tam strzelanina w szkole, gdzie indziej katastrofa samolotu, a w Syrii wciąż walki. Dzisiaj postanowiłam zatem znaleźć wiadomość optymistyczną, podnoszącą na duchu i dobrą. Łatwo nie było....Ale znalazłam i zaczyna się tak: W jednej z kanadyjskich metropolii na jednej ze stacji metra zepsuły się bramki...

Nie, to nie żart ani chochlik drukarski. Historia zdarzyła się naprawdę. Zepsuły się bramki a panowie konserwatorzy najwyraźniej utknęli przy innym zgłoszeniu. W efekcie bramki otwarte były dość długo i każdy mógł skorzystać z metra bez uiszczenia opłaty. Okazało się, że pasażerowie uznali jednak, iż jazda na gapę nie jest fair w stosunku do przewoźnika i po jakimś czasie bramki wyglądały tak, jak ta na zdjęciu.

Zdjęcie opublikował w sieci jeden z użytkowników serwisu reddit.

Puella Clara
Listopad 18, 2013, 17:28:56 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1855 | Komentarze: 4


Wrak Boeinga 737-500, który się rozbił w Kazaniu
____W katastrofie lotniczej w Kazaniu, stolicy Tatarstanu, zginęło 50 osób, w tym syn prezydenta republiki. Według informacji służb rosyjskich, na pokładzie rozbitego Boeinga 737 był również szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Tatarstanu.

Wczoraj ok. 16.30 czasu polskiego podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Kazaniu, lecący z Moskwy Boeing 737-500 linii Tatarstan nagle runął na pas startowy i eksplodował. Choć ratownicy w bardzo krótkim czasie ugasili pożar, nie udało się nikogo uratować. Kazań jest stolicą Tatarstanu, republiki Federacji Rosyjskiej wchodzącej w skład Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego.
____

Na pokładzie samolotu, który rozbił się w Kazaniu, znajdowało się 50 pasażerów, w tym sześciu członków załogi. Potwierdzono, ze wśród ofiar jest 23-letni syn prezydenta Tatarstanu, Irek Minnikhanov (i prawdopodobnie jego żona) oraz szef Federalnej Służby Bezpieczeństwa Tatarstanu, generał Aleksandr Antonow.

Rosyjskie agencje informują, że maszy...
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.