* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Puella Clara
Listopad 12, 2013, 14:12:26 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1541 | Komentarze: 0


Filipiński chłopiec przy zniszczonym domu
____Tajfun Haiyan, określany tajfunem stulecia, zabił co najmniej 10 tys. osób. Środkowa część Filipin jest zdewastowana przez żywioł. Miliony ludzi straciło domy. Ocalałym zagraża epidemia, głód, bandy szabrowników. Jako burza tropikalna dotarł również do Wietnamu i południowych prowincji Chin.

Tajfun Haiyan (Yolanda) powstał 2 listopada 2013 roku na południowy wschód od wyspy Pohnpei należącej do Mikronezji. Powstała formacja przemieszczała się na zachód, jednocześnie rosnąc w siłę i osiągając 5-tą kategorię w skali Saffira-Simpsona. Jest najsilniejszym cyklonem tropikalnym we współczesnej historii świata pod względem prędkości wiatru (średnia 312 km/h, w porywach do 376 km/h) oraz jednym z najgłębszych układów niskiego ciśnienia w historii pomiarów meteorologicznych (895 hPa).
____

W piątek 8 listopada tajfun przeszedł przez środkową część Filipin, gdzie spowodował katastrofalne zniszczenia, zrównując prawie wszystko z ziemią. Wiatr osiągał prędkość 275 ...
Puella Clara
Październik 31, 2013, 17:31:17 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1959 | Komentarze: 2


Fot. wolnapolska.pl
____Nie milkną echa amerykańskiej afery podsłuchowej PRISM, a dwa włoskie dzienniki - "Corriere della Sera" i "La Stampa" - piszą o aferze z udziałem rosyjskich służb. Gazety twierdzą, że uczestnikom szczytu G20 Rosjanie wręczyli ukryte w upominkach urządzenia szpiegowskie. Rosja oczywiście dementuje te informacje.

Podczas ostatniego szczytu G20 (5-6 września 2013, Sankt Petersburg) szefowie państw i rządów dostali od Rosjan oprócz zwykłych, także elektroniczne gadżety. Okazało się, że w rzeczywistości mogły one umożliwić gospodarzom dostęp do korespondencji mailowej i rozmów telefonicznych "obdarowanych". "Prezent" taki dostał m.in. Herman van Rompuy, stały przewodniczący Rady Europejskiej.
____

Van Rompuy i jego unijna delegacja, jak zwykle po powrocie z ważnych spotkań za granicą, poddani zostali procedurze „debriefingu" przez brukselskich speców, od kontrwywiadu. Pendrive'y i kabelki wzbudziły podejrzenia, więc przekazano je do analizy niemieckim służbom. Te wykryły, że oba gadżety wyposażone zostały dodatkowo w urządzenia i opro...
Październik 21, 2013, 07:37:08 wysłana przez Cytaty | Wyświetleń: 4577 | Komentarze: 1

_Europa poruszona jest znalezieniem w obozowisku Romów w Grecji tajemniczej blond dziewczynki. Śledczy nie wykluczają, że mała została porwana, potem zmuszano ją do żebrania.
_
Foto: AFP/Getty

Ma jasną cerę, blond włosy i zielone oczy. Nie jest też dzieckiem romskiego małżeństwa, które wcześniej twierdziło, że są jej rodzicami. Kim jest mała dziewczynka, jaką niedawno znaleziono w romskim obozie w Grecji? Znamy ją tylko jako Marię. Obecnie przebywa pod opieką ateńskiej organizacji charytatywnej Smile of the Child. Jej przedstawiciel mówi, że dostają tysiące telefonów od przerażonych rodziców poszukujących swoich zaginionych dzieci.

Dziewczynka ma około czterech lat. Lokalne władze udostępniły jej fotografię w nadziei, że odezwą się jej prawdziwi rodzice. Lub przynajmniej ktoś, kto ich zna.

Policja podejrzewa, że Maria mogła zostać porwana i sprzedana tuż po przyjściu na świat. - Dostajemy tysiące telefonów od rodziców z całego świata - mówi przedstawiciel Smile of the ...
Październik 01, 2013, 23:31:17 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 2394 | Komentarze: 1

Obama to House GOP: "Reopen the government"


Właśnie przed chwilą wysłuchałem wystąpienia Obamy do narodu i musiałem sobie przypomnieć stopniowanie Churchilla: kłamstwo, wielkie kłamstwo, statystyka.

W Stanach toczy się walka o wolność jednostek, ale też o przyszłość tego kraju. Czy pójdzie on śladem ginącej Europy, rozbuchanych systemów biurokratycznych, marnotrawstwa i długu państwowego. Właściwie rzecz wydaje się przesądzona. Tacy ludzie jak Obama i Demokraci zniszczą amerykańską wolność i prężność zamienią na biurokrację i ułudę, że prawo i politycy są w stanie cokolwiek dać ludziom.

Demokratom udało się przeforsować ACA -   Affordable Care Act. Nowe prawo zmuszające wszystkich do wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i dopłacającego ubogim według amerykańskich standardów do polis. Dzieje się  to w czasie, kiedy ustawodawcy będą musieli głosować za podniesieniem kolejnych limitów zadłużenia USA już za chwilę. My w Europie jesteśmy przyzwyczajeni, że państwo nic sobie nie robi z wolności obywatelskich i narzuca nam konieczność uczestnictwa w ZUS czy podobnych bankrutujących na naszych oczach wynalazkach. Amerykanie byli wolni do tej pory...
Zdominowany przez Republikanów Kongres prop...
Wrzesień 27, 2013, 02:37:17 wysłana przez Casper | Wyświetleń: 2325 | Komentarze: 0

Niezwykłą podwodną strukturę zauważył żeglarz Diocleciano Silva w pobliżu wyspy Terceira należącej do Azorów.To piramida o bardzo regularnych kształtach, wysoka na 60 m  o podstawie 8000 m kwadratowych. Jej szczyt znajduje się 40 metrów pod wodą. Powyższa mapa została sporządzona techniką GPS  wirtualnej kartografii (system batymetryczny).

Podwodna struktura  znajduje się  pomiędzy wyspami Terceira i Siao Miguel.Zdaniem odkrywcy jest  ona identycznie ustawiona geograficznie jak piramidy w Gizie  i jest pozostałością Atlantydy.   Badaniem struktury zajęli się uczeni z Uniwersytetu Azorskiego . Do  prac została oddelegowana też jedna z   jednostek    portugalskiej marynarki wojennej.

Azory zostały odkryte w 1421 roku przez Portugalczyków  i wtedy były niezamieszkane. Na wyspach znaleziono jednak wiele śladów obecności człowieka, w tym artefakty sprzed wielu tysięcy lat. O  ostatnim odkryciu w materiale filmowym:

Giant Underwater Pyramid Found Near Azores Island (english subtitles...
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.