* Info

* Inspiracje

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Hobby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.

Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Marzec 07, 2014, 22:35:56 wysłana przez Uczen_Sokratesa | Wyświetleń: 3568 | Komentarze: 1

__
_

5 marca 2014 roku w godzinach szczytu w Sydney groźne czarne chmury na miastem przypomniały mieszkańcom o Apokalipsie.

Timelapse: Massive Storm Engulfs Sydney, Apocalyptic Lightning Storm Rolls Through Sydney, Australia


http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32909/instragram_australia_600_4.jpeg

Skończyło się na silnym wietrze i potężnych wyładowaniach atmosferycznych.
Swoją drogą można zobaczyć co znaczy " gromadzenie się  czarnych chmur" nad czymś.
Puella Clara
Luty 05, 2014, 17:04:26 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 3624 | Komentarze: 2


Fot. zakonnik Benedykt Pączka. Mieszkańcy wiosek schronili się przez rebeliantami w budynkach misji. Teraz wszyscy uciekli do buszu.
____We wtorek 4 lutego rebelianci napadli na misję w miejscowości Ngaoundaye, w której przebywają m.in. polscy misjonarze i siostry ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza. MSZ wzywa polskich obywateli do ewakuacji, jednak misjonarze nie chcą opuszczać swoich podopiecznych, m.in sierot i niewidomych. Ataki muzułmańskich bojówek na chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej ostatnio bardzo się nasiliły. Od poniedziałku zginęło ponad 100 osób.
____

4 lutego rebelianci z koalicji Seleka zaatakowali misję w miejscowości Ngaoundaye, w której przebywają m.in. polscy misjonarze i siostry ze Zgromadzenia Służebnic Matki Dobrego Pasterza. Misjonarze relacjonują, że słychać odgłosy strzelaniny, w tym z broni ciężkiej. W dramatycznym apelu polscy misjonarze proszą o przysłanie patrolu wojskowego w okolice ich misji, ponieważ przemieszczająca się tamtędy grupa muzułmańskich rebel...
Puella Clara
Styczeń 15, 2014, 17:46:28 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 2218 | Komentarze: 0


Dalia Grybauskaite w czasie debaty. Fot. wPolityce
____Podczas wczorajszej debaty podsumowującej litewską prezydencję w UE Tomasz Poręba odniósł się do ostatnich przypadków dyskryminacji mniejszości polskiej na Litwie. "To zupełnie niepotrzebnie niszczy wizerunek tego pięknego kraju w Europie" - mówił europoseł PiS.
"Popierana przez najwyższe władze walka z językiem mniejszości narodowej, to przejaw skrajnego nacjonalizmu, którego nie powinno być w Unii Europejskiej" - apelował europoseł Waldemar Tomaszewski, przewodniczący Akcji Wyborczej Polaków na Litwie.

____

Tomasz Poręba przypomniał, że na wniosek pełnomocnika litewskiego rządu nałożono drakońskie kary za używanie tablic informacyjnych w języku polskim na prywatnych posesjach. Zauważył również, że na Litwie nie jest dozwolone stosowanie dwujęzycznych nazwisk. Litewski parlament nie przyjął także ustawy o mniejszościach narodowych, mimo że stanowią one 16 proc. mieszkańców tego kraju.

"Polacy w rejonie wileńskim stanowią ponad 60 proc. miesz...
Styczeń 10, 2014, 13:09:26 wysłana przez Casper | Wyświetleń: 2264 | Komentarze: 1

Polarne powietrze nad Kanada i USA doprowadziło  do zamrożenia części wodospadu Niagara.
Woda zastygła w locie! Nie jest to rekordowe zamarzniecie w historii, ale widok niezwykły.
Temperatura ma wkrótce podnieść się na terenie USA do 12 stopni.

Puella Clara
Styczeń 08, 2014, 13:05:26 wysłana przez Puella Clara
Wyświetleń: 1436 | Komentarze: 0


Mrożona pizza gotowa do zjedzenia
____W Japonii potwierdzono ponad 1000 przypadków zatruć u osób, które zjadły mrożone gotowe dania zanieczyszczone pestycydami - poinformowała dziś agencja Jiji. Produkty zawierające zbyt wysoki poziom środka owadobójczego malation pochodzą z prefektury Gunma. Wysoki poziom pestycydów zagraża zdrowiu, a nawet życiu człowieka.

Japońskie media obszernie zajmują się skandalem, co zachęca do zgłaszania się kolejne poszkodowane osoby. Już w sumie ponad 1000 ludzi z prawie wszystkich japońskich prefektur sygnalizowało wymioty, biegunkę i inne dolegliwości układu pokarmowego. Najwięcej przypadków zachorowań stwierdzono na wyspie Hokkaido.
____

Już pod koniec grudnia 2013 roku oddział japońskiej grupy Maruha Nichiro Holdings (zajmującego się produkcją i przerobem owoców morza oraz świadczącego m.in. usługi w zakresie mrożenia ryb i innych produktów) podał, że w wielu mrożonych artykułach, produkowanych w prefekturze Gunma, na północny zachód od Tokio, wykryto zbyt wysoki poziom środka owadobójczego malation. Firmę z...
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 ... 8
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.