rzeczysedno.pl

Forum tematyczne => Biznes => Gospodarka na świecie => Wątek zaczęty przez: Uczen_Sokratesa w Wrzesień 07, 2013, 00:38:42

Tytuł: Wojna w Syrii zagrożeniem dla swiatowej gospodarki.
Wiadomość wysłana przez: Uczen_Sokratesa w Wrzesień 07, 2013, 00:38:42
W czasie spotkania grupy G20  w Petersburgu doszło jednak w piątek, 6 września, do  20 minutowej rozmowy między Obamą i Putinem.
Nie było jej w planie i sam fakt jest pozytywny, choć obaj przywódcy powtórzyli swoje kwestie  nie dochodząc do porozumienia.
Obama jest przekonany o odpowiedzialności reżimu Asada za użycie broni chemicznej wobec ludności cywilnej na masową skalę i  konieczności międzynarodowej reakcji na tę zbrodnie by powstrzymać następne podobne. Putin powtarza za Asadem o opozycji starającej się zmusić USA do interwencji i obalenia reżimu.

(http://blogs.reuters.com/great-debate/files/2013/08/obama-putin-better.jpg)


Stawka jest bardzo poważna. Wystarczy przypomnieć groźby Iranu, że zaatakuje Izrael jeśli zostanie podjęta interwencja w Syrii.

 Iran States " We Will DESTROY Israel If US Attacks Syria" - World War 3 Is Beginning! (http://www.youtube.com/watch?v=ApkBVAV2mEc#)

Iran oświadczył, że atak na Damaszek będzie przez niego zinterpretowany jako atak na 35 prowincję i w odpowiedzi Iran użyje organizacji Hezbollach i Gwardii Rewolucyjne do ataku na kraje popierające inwazję. W tym samym czasie Iran zamknie cieśninę Ormuz blokując dostawy około 20% światowego zapotrzebowania na ropę naftową. Dowódca Irańskiej Gwardii Rewolucyjnej oświadczył też, że  natychmiast po amerykańskim ataku na Syrię zostanie zaatakowany i zniszczony Izrael. ( Streszczenie wiadomości)
Rozlanie się konfliktu na Izrael i Iran, oznacza nie tylko przerwanie dostaw irańskiej ropy i transportu jej z innych krajów Bliskiego Wschodu, ale wręcz wojnę  atomową, bo Izrael nie cofnie się przed niczym w swojej obronie.