* Info

* Tematy

* Filmy

* Muzyka

* Kącik dla dzieci

* Kluby

* Informacje

Sancte Michael Archangele, defende nos in proelio; contra nequitiam et insidias diaboli esto praesidium. Imperet illi Deus, supplices deprecamur: tuque, Princeps militiae Caelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute in infernum detrude. Amen.
Ze względu na brak oznaczeń kategorii wiekowych w zamieszczanych materiałach z Youtube itp., aby chronić dzieci przed nieodpowiednią treścią, zalecamy rodzicom sprawdzenie dopuszczalnej kategorii wiekowej i samodzielne podjęcie decyzji. Dzieci zapraszamy do odwiedzenia działu:

Autor Wątek: Malwy w polskim malarstwie  (Przeczytany 5946 razy)

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2294
Malwy w polskim malarstwie
« dnia: Czerwiec 11, 2013, 08:05:14 »
_Pobielane chaty z małymi okienkami, studnia ze skrzypiącym żurawiem na podwórku, a w niewielkim ogórku zioła, słoneczniki i malwy...To właśnie malwy kojarzą się z sielankowym krajobrazem dawnej polskiej wsi. Te piękne kwiaty przybyły do nas z południowo-zachodniej Azji i od niepamiętnych czasów sadzone były przy szlacheckich dworkach i w wiejskich zagrodach. Nic więc dziwnego, że inspirowały i nadal inspirują niezliczone rzesze malarzy...
_
Jacek Łącki - "Dworek w malwach"

Zapraszam do obejrzenia galerii "Malwy w polskim malarstwie"  - pędzla malarzy z przełomu XIX i XX wiekuStefan Filipkiewicz (1879 – 1944) - "Pejzaż z malwami"Jan Stanisławski (1860 -1907) - "Malwy w słońcu"Stanisław Wyspiański (1869–1907) "Malwy" - Projekt witraża do kościoła Świętego Krzyża w Krakowie
Wiktor Korecki (1890 - 1980) - "Malwy przed chatą"
Henryk Uziembło (1879 -1949) "Malwy przed dworkiem"Apoloniusz Kędzierski (1861-1939) "Ogródek z malwami"Jan Stanisławski (1860 -1907) - "Malwy"Stanisław Kamocki (1875–1944) "Malwy"Wilhelm Kotarbiński (1849-1922) "Dziewczyna w malwach"Wojciech Salwiński (1909-1999) "Malwy"
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 07:00:38 wysłana przez marylaossowska »

Offline Puella Clara

  • Moderatorzy
  • *****
  • Wiadomości: 1376
Odp: Malwy w polskim malarstwie
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 12, 2013, 21:08:38 »
Oj, znam malwy i ja. Kiedy rosną w pełnym słońcu potrafią być niesamowicie silne i bujne, z kwieciem w intensywnym kolorze. :)
Obrazy, które zaprezentowałaś Marylo, wprowadzają fajny, swojski klimat. Niektóre mnie zaciekawiły, szczególnie te Jana Stanisławskiego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 01:57:33 wysłana przez Puella Clara »

Offline marylaossowska

  • Moderator
  • ******
  • Wiadomości: 2294
Odp: Malwy w polskim malarstwie
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 13, 2013, 01:46:54 »
Tak właśnie kojarzą mi się malwy...z czymś swojskim, ciepłym, rodzinnym. Zdecydowanie wolę te proste, zwyczajne i staroświeckie, choćby ich hybrydy o pełnych kwiatach wyglądały bardziej imponująco.   Czyż nie jest to chatka z bajki - w lesie, wśród malw? Kolorowej bajki o ciszy, spokoju i radości?

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2013, 06:45:14 wysłana przez marylaossowska »

 


Poniżej przegląd wątków w tym dziale

Jeśli nie wyświetlają się filmy z YouTube, odśwież, wyczyść pamięć podręczną przeglądarki, sprawdź aktualność wtyczki Flashplayera :)
Kwiecień 23, 2014, 18:48:14 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 3498 | Komentarze: 11

__Prorosyjscy separatyści ze wschodniej Ukrainy porwali pracującego dla telewizji informacyjnej Vice News amerykańskiego dziennikarza Simona Ostrovsky'ego. Od wielu tygodni reporter relacjonował kryzys na Krymie i we wschodniej Ukrainie.

Kolejne odcinki jego reportaży zatytułowanych "Russian Roulette" umieszczaliśmy na portalu: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4254.0.html

Na zdjęciu po lewej zrobionym 13 kwietnia, reporter Simon Ostrovsky stoi obok zamaskowanego i uzbrojonego separatysty prorosyjskiego przed budynkiem milicji w Słowiańsku, 25 km od ukraińskiej granicy z Rosją. 
_
foto: Efrem Lukatsky/The Associated Press

...
Kwiecień 12, 2014, 21:28:55 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2010 | Komentarze: 1

__Pytanie o wolność mediów spotyka się w dzisiejszej Rosji z uśmieszkiem. Jeśli rozmawiasz ze zwyczajnym Rosjaninem będzie to uśmiech sceptycyzmu: "Wolność mediów? Wolność słowa? Nie bądź durny, nie ma czegoś takiego". Jeżeli rozmawiasz z dziennikarzem, szczególnie tym z prowincji, pracującym w państwowych mediach, uśmiech jest smutny i podszyty goryczą. Kryją się pod nim utracone zawodowe ideały i niemożność pisania o istotnych dla społeczeństwa sprawach, frustracja z powodu cenzury, wstyd ulegania nieustannej samocenzurze. Rosyjskie media technologicznie wkraczają w XXI wiek, ale telewizja cyfrowa, internetowe media czy błyszczące okładki czasopism ale mają bardzo mało wspólnego z wolnością słowa.
_

Dziennikarstwo w Rosji przeżywa poważny kryzys. Za...
Kwiecień 08, 2014, 22:04:51 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2388 | Komentarze: 2

Film jest echem podróży do Polski, zarejestrowanym okiem kamery Maggie Okulskiej. Oto jej reminiscencje z wędrówki po naszym kraju:

"Droga Polsko! Co za wibracje!
Żyjemy w dziwnym świecie, nie uważasz? Każdy z nas ma własne opinie na temat innych krajów, nacji, języków… i większość z nich pochodzi z tego co “ktoś powiedział” lub “gdzieś to usłyszałem” - a nie z własnego doświadczenia. Podróżując po świecie, spotykałam się z wieloma różnymi opiniami o Polsce (o “mnie” jako Polce) - negatywnymi i pozytywnymi. Urodziłam się w Krakowie, jednak od dziecka przemieszczałam się i mieszkałam w wielu miejscach. Osobiście, widzę siebie jako obywatelkę świata. Zatem postanowiłam na własne oczy zobaczyć, a także zdokumentować - jak jest obecnie w Polsce? Mianowicie, w 2012 spakowałam moją kamerę i wyruszyłam do Polski. W ciągu 2-tygodni przejechałam ponad 1120 km pociągiem, od morza do gór. Odwiedziłam duże miasta jak Gdańsk, Kraków, Warszawa; zasmakowałam
...
Kwiecień 08, 2014, 21:21:28 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 5884 | Komentarze: 18

_Wstrząsający artykuł Piotra Lisiewicza o genezie katastrofy smoleńskiej, zacieraniu śladów i przywracaniu Polakom godności. Artykuł poniższy został opublikowany w Gazecie Polskiej.

Jako dopełnienie artykułu Lisiewicza gorąco polecam film Anity Gargas Anatomia Upadku.

Obie części filmu można obejrzeć tutaj: http://www.rzeczysedno.pl/index.php/topic,4372.msg7380.html#msg7380
_
foto: Filip Klimaszewski/Agencja Gazeta

Anatomia zbrodni - no to opowiem Wam, co zdarzyło się w Smoleńsku

Pijany Wania z zepsutym traktorem słuchający ruskiego disco, zdolny do bezmyślnej brutal
...
Kwiecień 08, 2014, 20:00:50 wysłana przez marylaossowska | Wyświetleń: 2176 | Komentarze: 0

Rosyjska propaganda próbuje przekonywać cały świat, że mieszkańcy wschodniej Ukrainy są bardzo pro-rosyjscy. Kibice dwóch rywalizujących ze sobą klubów z tej części Ukrainy - Metalista Charków i Szachtara Donieck WSPÓLNIE pokazali co naprawdę myślą o Władimirze Putinie. Interesujące, jak ich wspólna przyśpiewka "Putin ch..." spodobała się władzom na Kremlu :) Okazuje się, że nie tylko w Polsce kibice piłkarscy są patriotami.Źródło: http://censor.net.ua/video_news/279777/lozung_putin_hulo_stanovitsya_lyubimoyi_krichalkoyi_ukrainskih_futbolnyh_fanov_video
Strony: [1] 2 3 4 5 ... 35
Prezentowane na stronie zewnętrzne materiały multimedialne nie są częścią naszego serwisu. Oprogramowanie Aeva oraz inne skrypty przetwarzają metodą framingu odnośniki internetowe do kanałów lub stron, na których są prezentowane te materiały. Nośniki i strumienie znajdują się na serwerach należących do właściwego nadawcy prezentującego publicznie treści multimedialne (np: YouTube). Wszelką odpowiedzialność za udostępnione treści ponoszą właściciele kont (kanałów), którzy je publicznie udostępniają ("wyświetlają"). Nasz serwis nie ma w tym żadnego udziału ani wpływu.